WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Podwójne aparaty mogą stać się standardem w telefonach dzięki firmie Qualcomm

Może się okazać, że wkrótce zobaczymy podwójne aparaty w praktycznie każdym telefonie na rynku. Do tej pory, jeśli producent decydował się na takie rozwiązanie, musiał je opracowywać oraz optymalizować samemu. Qualcomm opracował moduł, który może być po prostu umieszczony w środku smartfona, ujmując tym samym sporo zachodu autorom tego typu urządzeń.

Nowe rozwiązanie twórców procesorów Snapdragon nazywa się Clear Sight. Układ ten składa się z dwóch obiektywów – jednego kolorowego i drugiego czarno-białego oraz stojących za nimi algorytmami, zajmującymi się fotografiami wykonanymi przy słabym świetle. Działa to zatem podobnie jak w najnowszym Huawei P9. Czarno-biały sensor najpierw tworzy wyższej jakości obraz w gorszych warunkach oświetleniowych, ten zaś później zostaje „ozdobiony” kolorami z drugiej części modułu. W ten sposób nocne fotografie zyskują na szczegółowości i każda, kompromitująca fotka znajomych uchwycona przez nas na imprezie, może stać się dzięki temu wyraźniejsza.

Clear Sight stworzony został z myślą o topowych układach firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 820 oraz 821. Stąd też jego zastosowanie będzie na razie widoczne tylko w urządzeniach z wyższej półki. Myślę jednak, że to kwestia czasu i Clear Sight zagości również wśród przyszłych odsłon procesorów Snapdragon z serii 600. Przyszłość, jak widać zresztą, stoi pod znakiem dwóch obiektywów w smartfonach.

[źródło i zdjęcie: engadget.com]