WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Pojawiły się nowe materiały związane z „chińską wioską” w centrum miasta

Firma MAD Architects wypracowała w ostatnich latach wyjątkowy styl. Projekty takie jak Chaoyang Park Plaza i Gardenhouse odzwierciedlają chęć łączenia architektury z naturą. Nanjing Zendai Himalayas Centre powstanie w podobnej koncepcji i ma przenieść ducha górskich wiosek do samego serca metropolii. 

Nanjing Zendai Himalayas Centre znajduje się obecnie w tym samym mieście, co Międzynarodowe Centrum Kultury Młodzieży Zaha Hadid. Budowa ma dobiec ku końcowi w 2020 r. Jest to duży projekt, która zawiera mieszankę budynków hotelowych, biurowych, komercyjnych i mieszkalnych, których łączna powierzchnia wynosi około 560 000 metrów kwadratowych.

Wieżowe znajdujące się na krawędziach mają przypominać wodospady i osłaniać przed Słońcem budynki umiejscowione w środku. Grafiki koncepcyjne pokazują również niewielki, pokryty zielenią budynek, o którym firma MAD nie wspomina, podobnie jak o kilku innych.

Centrum obejmuje szereg niskich budynków połączonych mostami i ścieżkami dla pieszych. Te wędrują po rozległym krajobrazie, w którym znajdują się wodospady, stawy, baseny, drzewa i inne tereny zielone. Bez wątpienia takie okoliczności zachęcają do spędzania wolnego czasu na „świeżym” powietrzu (biorąc pod uwagę jego jakość w Chinach).

[Źródło: newatlas.com; grafika: MAD Architects]

Czytaj też: Jak będzie wyglądało miasto zbudowane przez Google?