Reklama
aplikuj.pl

Francja się zbroi. Nowoczesne pojazdy opancerzone dla francuskiego wojska

Francja się zbroi,Nowoczesne pojazdy opancerzone dla francuskiego wojska

Francja się zbroi i to bardziej, niż wcześniej zakładała. Firma Thales poinformowała w środę, że szykuje już nowoczesne pojazdy opancerzone dla francuskiego wojska. Następuje to po tym, jak francuska agencja zamówień obronnych (DGA) przyznała zamówienie na transzę warunkową w ramach programu SCORPION firmom Nexter, Arquus i Thales, które działają w ramach konsorcjum Engin Blindé Multi Role.

Nowe pojazdy opancerzone dla francuskiego wojska. Program SCORPION doczekał się opcjonalnego zamówienia (TC4)

Ten francuski program wielozadaniowych pojazdów opancerzonych po wykorzystaniu opcjonalnego zamówienia zapewni francuskim siłom zbrojnym aż 88 dodatkowych opancerzonych pojazdów rozpoznawczych i bojowych JAGUAR oraz 302 wielozadaniowych pojazdów opancerzonych GRIFFON.

Czytaj też: Serbia chwali się chińskim systemem przeciwlotniczym

To nowe zamówienie zwiększy tym samym ogólną liczbę zamówionych pojazdów JAGUAR i GRIFFON odpowiednio do 150 i 909. Co ciekawe, stanowi to tylko połowę całkowitego zobowiązania rządu francuskiego na zakup pojazdów JAGUAR i GRIFFON (z wyłączeniem wariantu MEPAC z 120 mm moździerzem) w ramach programu SCORPION. Ten ma na celu odnowienie segmentu średniego tonażu floty pojazdów opancerzonych armii francuskiej.