Lekka polowa kuchenka Jetboil Stash zaskoczy Was wagą

Lekka polowa kuchenka Jetboil Stash, Lekka polowa kuchenka, Jetboil Stash, polowa kuchenka,

Tak jak w wydajnych samochodach każdy kilogram ma znaczenie, tak podczas biwaku waga wyposażenia jest kluczowa, żeby się zbyt szybko nie zmęczyć. W dbałość o niską wagą wpisuje się ta polowa kuchenka Jetboil Stash.

Polowa kuchenka Jetboil Stash

Amerykańska firma Jetboil działa już na rynku od dwóch lat i specjalizuje się właśnie w produkcji polowych kuchenek. Ostatnio wypuściła na rynek “najlżejszą mobilną kuchenkę polową”, jaką kiedykolwiek wyprodukowano. To ważący 201 gramów Jetboil Stash.

Przenośne systemy gotowania Jetboil zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić turystom i wędrowcom szybki i łatwy sposób na zagotowanie wody. Stąd kuchenka składająca się z małych palników, które wkręcają się w zbiornik z paliwem i pojemne 800 ml garnki z pokrywkami. Skąd wzięła się oszczędność wagi rzędu 40% względem podobnego modelu Flash? Przede wszystkim z zastosowania tytanu i nowego, lepszego projektu.

Polowa kuchenka Jetboil Stash jest jednak nie tylko lekka, ale też kompaktowa, bo po spakowaniu wszystkiego mierzy zaledwie 112 × 130 mm. Cena niestety nie dzieli charakteru rozmiaru i wagi, bo jest dosyć okazała, sięgając 130 dolarów.