Półprzewodnikowe akumulatory Rivian kwestią czasu?

Półprzewodnikowe akumulatory Rivian

Firma Rivian, którą można uznać za godną miana Tesli w myśl rozwoju technologii, może w przyszłości odmienić elektryczną motoryzację. Innymi słowy, są szanse na półprzewodnikowe akumulatory Rivian.

Półprzewodnikowe akumulatory Rivian

Podajemy tę informację nie z oficjalnego ogłoszenia firmy, a z ogłoszeń… o pracę, które zamieściła z myślą o specjalistach właśnie związanych z półprzewodnikowymi akumulatorami. Mowa o poszukiwaniu menadżera, starszego menadżera, starszego inżyniera produkcji i inżyniera produkcji personelu, a więc praktycznie całego rdzenia zespołu. Ten będzie ponoć działał w zakładzie w Palo Alto w rejonie Zatoki Kalifornijskiej (via Electrek).

Oczywiście półprzewodnikowe akumulatory Rivian, to nie jakaś tam marna mrzonka w myśl rewolucji magazynu energii w samochodach BEV. Tego typu akumulatory na dobre odmieniłyby realia elektrycznej motoryzacji, zastępując obecnie szeroko stosowane akumulatory litowo-jonowe czymś, co byłoby pozbawione ciekłego elektrolitu, na którego miejscu znalazłby się po prostu ten stały.

Dzięki takiej “podmiance” półprzewodnikowe akumulatory zyskałyby większą pojemność energetyczną i szybsze możliwości ładowania, ale choć brzmi to prosto, nie bez powodu te akumulatory nie są jeszcze z nami. Czy to ulegnie zmianie, dzięki Rivianowi? Czas pokaże, ale warto wspomnieć, że ledwo co dowiedzieliśmy się o tym, że nie mamy co liczyć na półprzewodnikowe akumulatory Fiskera.