Reklama
aplikuj.pl

Polscy piloci ćwiczą w nowych Bielikach i nie tylko

Polscy lotnicy ćwiczą w nowych Bielikach, Polscy lotnicy, ćwiczenia nowe bieliki, ćwiczenia polskich lotników, Polscy piloci

Jak podaje Wojsko Polskie, Polscy piloci nie mają łatwo, jako że z każdym dniem ich szkolenia lotnicze nabierają rozpędu.

Polscy piloci w nowych Bielikach

Najważniejsze w tych testach samoloty M-346 Bielik zastępują wysłużone już samoloty TS-11 Iskra, które nadal są stosowane m.in. w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Oferują kabinę w układzie tandem, zdolność do działania bez względu na porę dnia i pogodę, tradycyjne chowane podwozie, a na dodatek umożliwiają przeprowadzanie zaawansowanego programu szkoleniowego nawet z symulacją uzbrojenia.

Jak czytamy w ogłoszeniu, realizowane na bieżąco loty szkoleniowe to podstawa szkolenia w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego. Wykonując postawione zadania, piloci doskonalą swoje umiejętności, podtrzymują nawyki pilotażowe, wykonują loty kontrolne, a także zdobywają nowe uprawnienia.

Każde ćwiczenie tego typu na dodatek wykazuje zgranie całej załogi, personelu powietrznego i naziemnego oraz konserwacyjnego.