WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Polski film dokumentalny Druga Strona o e-sporcie potrzebuje naszego wsparcia

Na zrzutka.pl od ponad 2 miesięcy widnieje akcja crowdfundingowa na rzecz ukończenia wyjątkowego filmu dokumentalnego Druga Strona, którym zajmuje się niezależna ekipa na czele z Jakubem Zalewskim. Ta podjęła się zadania nakręcenia, zmontowania i finalnie rozpromowania na cały świat historii Marcina “Kofina” Bielańczuka.

Niestety nie wszyscy mają szansę na równe szanse w życiu i tak też jest z 19-letnim Marcinem, który pomimo choroby SMA typu pierwszego (rdzeniowego zaniku mięśni) od 2014 roku poświęca się w pełni grze w Counter-Strike: Global Offensive, marząc o tym, aby kiedyś zostać profesjonalnym graczem e-sportowym. Podczas rozgrywki korzysta nie z jednej, a dwóch myszy (jedną celuje, a drugą strzela), poruszając się za pomocą keypada. Jego walka była inspiracją dla grupy studentów, którzy postanowili uwiecznić jego zmagania z codziennym życiem w filmie Druga Strona, poświęcając na to swoje własne środki.

Tych jednak z czasem zaczęło brakować, a film wymaga jeszcze kilku nagrań, finalnego montażu oraz uiszczenia opłat za wysłanie na festiwale. Zbiórka potrwa do 28 marca i w niej zebrano na razie 11475 zł, co stanowi 71% progu 16000 zł. Zachęcamy więc do dorzucenia od siebie kilku groszy, ponieważ Druga Strona jest produkcją z pewnością wyjątkową… i nawet na skalę światową.

 

Źródło: Zrzutka