WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Polskie RPG Gamedec zapowiada się na kolejny cyberpunkowy hit!

Polskie RPG Gamedec ma szansę wynieść kolejne rodzime studio do ścisłej czołówki producentów gier. Co nas czeka w tej „adaptacyjnej cyberpunkowej grze RPG”?

Zdaje się, że Polakom naprawdę przypadł do gustu klimat cyberpunku. O ile dotychczas w grach nie był on zbyt często widziany, tak dzięki popularności Cyberpunka 2077, co chwilę słyszy się o produkcji skąpanej w takich klimatach. Gamedec będzie izometrycznym RPG, a w grze trafimy do wielu miejsc, które na pierwszy rzut oka nie przypominają cyberpunku.

Czytaj też: Rozgrywka z GreedFall wygląda genialnie – teraz muszę w to zagrać

Powodem tego jest to, że w Gamedec jesteśmy prywatnym detektywem, a naszym zadaniem jest tropienie zbrodni popełnianych w wirtualnych światach. Gra zabierze nas w przeróżne lokacje, gdzie przyjdzie nam rozwiązywać skomplikowane sprawy. Od razu widać, że autorzy nie boją sie trudnych tematów – w grze ma pojawić sie między innymi świat, w którym niewolnictwo dzieci to gra free to play.

Miejscem akcji Gamedec ma być Warsaw City XXII wieku. Wirtualne światy są źródłem realnych problemów, jak pożądanie, lenistwo, zazdrość czy chorobliwa duma. Dlatego mieszkańcy wirtualnych światów-gier potrzebują specjalistów – Gamedeców, którzy odkrywają oszustwa ukryte rzeczywistościach swoich klientów.

Gamedec pozwoli nam toczyć zawiłe dyskusje, ujawniać lub tworzyć sieci intryg, ratować życie i odkrywać niezwykłe relacje między światami wirtualnymi a ich mieszkańcami. Premiera produkcji nastąpi w 2020 rok. Tytuł aktualnie zmierza tylko na komputery PC.

Czytaj też: Zapowiedź Mein Waifu is the Fuhrer – Adolf Hitler jako bohaterka anime

Źródło: steam.com