WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Kolejne kraje mogą zostać objęte zakazem lotów

Kolejne kraje mogą zostać objęte zakazem lotów

44 państwa zostały objęte zakazem lotów 2 września i wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. Ministerstwo Spraw Zagranicznych stworzyło specjalną „pomarańczową” listę krajów i miejsc z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Aktualna lista państw objętych zakazem lotów obowiązuje od 2 do 15 września, więc można się spodziewać, że pod koniec tego tygodnia powinniśmy usłyszeć konkrety w sprawie zawężenia lub poszerzenia spisu zakazanych kierunków lotu. Pełną rozpiskę znajdziecie tutaj. Wczoraj zaś, 7 września, MSZ podało kolejną listę. Na razie raczej w formie ostrzeżenia a nie zakazu.

Informacja z MSZ zawiera listę 21 państw oznaczonych na mapie na „pomarańczowo”, stąd właśnie „pomarańczowa lista”. Zalecane jest w miarę możliwości wstrzymanie się z podróżami do tych miejsc, a jeśli już musimy trzeba zachowywać szczególną ostrożność. Kryterium umieszczenia danych państw i terytoriów na liście była ilość zachorowań. W tych miejscach ich współczynnik przekraczał 60 zakażeń na 100000 osób. W spisie znalazła się m.in. Francja, Chorwacja i Ukraina.

Oto miejsca wpisane na „pomarańczową listę”:

 1. Andora,
 2. Aruba,
 3. Brytyjskie Wyspy Dziewicze,
 4. Chorwacja,
 5. Francja,
 6. Gibraltar,
 7. Guam,
 8. Gujana,
 9. Gwatemala,
 10. Monako,
 11. Palestyna,
 12. Polinezja Francuska,
 13. Portoryko,
 14. Saint-Martin,
 15. San Marino,
 16. Trynidad i Tobago,
 17. Ukraina,
 18. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych,
 19. Wyspy Owcze,
 20. Wyspy Turks i Caicos,
 21. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News