Reklama
aplikuj.pl

Pomóżmy wspólnie kulturze – branża rozrywkowa w dobie pandemii

Zapewne wszyscy już planujecie pierwszy wolny weekend po kwarantannie. Kino, teatr, koncert, może jakaś wystawa? Spontaniczny wypad do innego miasta i odwiedziny w muzeum? Świetny pomysł. ALE. Właśnie ci ludzie, dostarczający Wam rozrywkę i dbający o jej jakość, stali się teraz bezrobotni. I nie wiadomo na jak długo.

Obecna sytuacja odbija się na każdej sferze naszego życia. Konieczność pozostania w domu dla jednych zawodów jest mniej, a dla innych bardziej uciążliwa. Nie każdy jednak może przenieść swoją pracę do domowego zacisza. Nikt nie zapłaci aktorowi za granie sztuki w przedpokoju, muzykowi za koncertowanie do warzyw w lodówce, mecenasowi sztuki za oprowadzanie swojego kubka z kawą po pokojach.

W tej ciężkiej i wyjątkowej sytuacji musimy się wspierać. Na pierwszej linii frontu oczywiście są lekarze, pielęgniarki, medycy i wszyscy starający się utrzymać kraj w funkcjonowaniu. Oni poświęcają swój czas i narażają zdrowie, żeby przejść przez ten kryzys z jak najmniejszymi stratami. My chcemy tym razem podpowiedzieć Wam, jak możecie pomóc artystom i instytucjom kultury.

Przygotowałam listę akcji i wydarzeń, dzięki którym możecie dołożyć swoją przysłowiową cegiełkę do przetrwania branży kulturalno-rozrywkowej. Lista będzie aktualizowana, więc jeśli wspomagacie lub organizujecie jakieś akcje – dajcie nam znać, dopiszemy inicjatywę do listy.

#BiletWsparcia

https://www.facebook.com/events/141565513931551/

https://www.facebook.com/events/141565513931551/

Symboliczny #BiletWsparcia możecie kupić na ➡️ https://goingapp.pl/biletwsparcia i wesprzeć tym wybraną inicjatywę.
Going. jako organizator rezygnuje z dochodu, więc wszystkie środki trafią do wybranego artysty lub instytucji.

#ZmieńTerminNieOdwołuj oraz #trzymambilet

Akcja dotyczy zarówno branży turystycznej, jak i kulturalno-rozrywkowej. Cel jest jeden, nie zwracajmy już zakupionych biletów na wydarzenia, które ze względu na panującą sytuację zmieniają swoje terminy. Poczekajmy aż organizatorzy ogłoszą nowe daty i dopiero wtedy, w razie kolidowania z innymi planami, w ostateczności zwróćmy bilet bądź wymieńmy na voucher do wykorzystania w przyszłości.

#zostańzmuzyką

www.zostanzmuzyka.pl , https://www.facebook.com/zostanzmuzyka/

https://www.facebook.com/zostanzmuzyka/

Polska Fundacja Muzyczna uruchomiła specjalną platformę www.zostanzmuzyka.pl, która umożliwia muzykom koncertowanie online i zbieranie datków do wirtualnego kapelusza. Do akcji #zostańzmuzyką można dołączyć rejestrując się na stronie inicjatywy.

Vouchery do Waszych ulubionych miejsc

Jest to opcja dostępna zawsze w teatrach, kinach czy u operatorów biletów. Ostatnio szerokim echem w socjalowych kanałach przeszła taka akcja Niewidzialej Wystawy. Voucher jest świetnym pomysłem na prezent na każdą okazję i jej brak. Po okresie zamknięcia każdy będzie chciał odbić sobie czas domowej izolacji, więc pomagając teraz innym, pomagamy też sobie w organizacji czasu.

Dodatkowo, poniżej listy akcji pomocowych, taktycznie umieszczam spis akcji, które organizują sami artyści, pokrzepiając Nas i odwdzięczając za wsparcie w czasie kwarantanny i #ZostańwDomu.

Wydarzenia:

Męskie Granie w domu

https://www.facebook.com/events/246495350078842/

https://www.facebook.com/events/246495350078842/

Opis organizatora: W domu też da się Ż muzyką.
Z dnia na dzień coraz bardziej brakuje nam rozrywki, dlatego Żywiec specjalnie dla fanów organizuje cykl Męskie Granie #wdomu.
#Zostanwdomu i oglądaj koncerty live.
Już w tę niedzielę o 20:15, na żywo prosto ze swoich domów – Sorry Boys.
Poprzez akcję Artyści, Żywiec Męskie Granie i Onet zbierają środki dla siepomaga.pl na rzecz walki z COVID-19, https://www.siepomaga.pl/koronawirus
Stream znajdziecie na Facebooku Męskiego Grania i na Onet.pl

Kwarantanna na na!

https://www.facebook.com/events/244474286590121/

https://www.facebook.com/events/244474286590121/https://www.facebook.com/events/244474286590121/

Opis organizatora: Kwarantanna na na. Co to? Koncerty live z domów artystów Kayaxu.
Po co? Żeby pobyć razem. Żeby posłuchać ulubionego wykonawcy. Żeby na chwilę zapomnieć. Żeby nie czuć się samotnie. Żeby poczuć, że nie tylko my utknęliśmy w naszym mieszkaniu. Ale przede wszystkim po to, aby wraz ze Szlachetna PACZKA wesprzeć tych, którzy potrzebują teraz naszej pomocy.
Zapraszamy! Poniedziałek, środa i piątek o 18.00.
#WspieramZDomu

– Zarówno teatry jak i galerie sztuki przeniosły się online. Aby w wartościowy sposób umilić sobie czas spędzony w domu możemy zwiedzić wystawę, obejrzeć sztukę bądź włączyć słuchowisko.

#zachetaonline – https://www.facebook.com/zacheta/

Powszechny online. Teatr Minimum – https://bit.ly/2U9hu0a

Teatr Kwadrat – https://www.facebook.com/pg/Teatr.Kwadrat/events/?ref=page_internal

https://www.facebook.com/pg/Teatr.Kwadrat/events/?ref=page_internal https://www.facebook.com/pg/Teatr.Kwadrat/events/?ref=page_internal

Teatr Wielki. Opera Narodowa – https://www.facebook.com/pg/operanarodowa/events/

https://www.facebook.com/pg/operanarodowa/events/

#TogetherAtHome live concert – Na Instagramie międzynarodowe gwiazdy wraz z World Health Organization (WHO) oraz GlobalCitizen zachęcają do wpłacania środków na walkę z Covid-19 poprzez serię minikoncertów „Togheter At Home”. Więcej informacji i rozpiska na bieżąco: https://www.facebook.com/GLBLCTZN/