Reklama
aplikuj.pl

Masz pomysł na wykorzystanie 5G? Zgłoś się do Plusa

Grupa Polstat startuje z naborem startupów do akceleratora technologii 5G. Jeśli masz pomysł na wykorzystanie sieci piątej generacji, zgłoś się po pomoc w rozkręceniu biznesu.

Pomysły na wykorzystanie sieci 5G

Sieć 5G to nadal raczkująca technologia, która w wielu aspektach oferuje więcej potencjału, niż faktycznych rozwiązań. Aby ten potencjał wykorzystać potrzeba pomysłów. Właśnie tego szuka Grupa Polsat w ramach akceleratora technologii 5G.

Cały akcelerator jest podzielony na dwa etapy. W pierwszym, który potrwa do trzech miesięcy, startupy mogą dostać nawet 50 tys. zł dofinansowania na rozwój swoich pomysłów. Obejmuje on dodatkowo konsultacje biznesowe i technologiczne, które przygotują wybrane startupy w kolejnym etapie. Dostaną się do niego pomysły, które pomyślnie przejdą rekrutację.

Etap drugi zakłada już wdrożenie pomysłu w życie. Tutaj kwota dofinansowania jaką można otrzymać wzrasta do 550 tys. zł. Obejmuje on kolejne konsultacje oraz wsparcie, które umożliwi komercyjne wdrożenie pomysłu w życie.

Szczegóły naboru

Startupy są poszukiwane w obszarach:

1)         Media i Rozrywka (np. VR/AR, rozwiązania dla TV i Internetu, digitalizacja, gamifikacja);

2)         Inteligentny dom i biuro, głównie w obszarze IoT;

3)         Opieka zdrowotna – np. rozwiązania wspierające kondycję zdrowotną, wspierające pracę służby zdrowia;

4)         Motoryzacja – np. zarządzanie i optymalizacja floty, telematyka;

5)         Ekologia – np. rozwiązania pozytywnie wpływające na środowisko naturalne, wspierające koncepcję zrównoważonego rozwoju;

6)         Transformacja Cyfrowa – cyfryzacja usług i procesów w organizacji.

W ramach projektu mogą się zgłaszać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające do 22 miesięcy (od momentu rejestracji) na terenie województwa łódzkiego, lub które przeniosą działalność do województwa łódzkiego w ciągu 14 dni. Nabór trwa od 9 do 21 września na stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News