Reklama

Ponad 600 milionów urządzeń działa pod kontrolą Windows 10

Na samym początku Windows 10 nie zapowiadał się jako wielki system operacyjny – opinie były o nim bardzo różne. Jednakże dzięki odpowiedniej polityce firmy, system ten zyskał ogromną popularność na całym świecie.

Wczoraj Microsoft zorganizował spotkanie akcjonariuszy, na którym Satya Nadella, dyrektor generalny, potwierdził, że Windows 10 działa na 600 milionach aktywnych urządzeń. Liczba ta dotyczy nie tylko komputerów ale także konsol, telefonów, HoloLens, urządzeń Internet of Things i innych. Wiele osób spodziewało się, że wzrost popularności systemu stanie na 350 milionach – wtedy też zakończyła się bezpłatna aktualizacja z innych systemów.

Windows 10 miał swoją premierę w lipcu 2015 roku i Microsoft zapowiedział wtedy, że chce aby w ciągu czterech lat był on zainstalowany na miliardzie urządzeń. Wtedy wydawało się to śmieszne, jednakże jeśli wzrost popularności się utrzyma to będzie to jak najbardziej możliwe. Jest jeszcze wiele firm, które mają zamiar przejść na nowy system a także Xbox One X może podnieść słupki popularności.

Źródło: https://www.neowin.net/