Reklama

Poradnik świąteczny 2020 – monitory Samsung

Akcja partnerska

Czy może być jakiś lepszy prezent pod choinkę niż monitor? Może! Monitor Samsunga! Warto zainteresować się jednym z poniższych modeli, które są dostępne w dobrych cenach.

Każdy, kto choć sporadycznie spędza czas przy grach komputerowych wie, że dobry monitor z szybkim odświeżaniem to podstawa. Nie tylko rozgrywek online, ale także i komfortowego grania w domowym zaciszu. Niekwestionowanym liderem w kategorii monitorów gamingowych w Polsce jest firma Samsung, która ma w portfolio modele o różnych przekątnych ekranu i odmiennych parametrach. Warto przyjrzeć się kilku z nich.

Poradnik Świąteczny 2020 WhatNext.pl

Nasz tegoroczny Poradnik Świąteczny został podzielony na dwie części. Produkty każdej firmy znajdziecie w osobnych wpisach, natomiast zbiór wszystkich znajduje się pod poniższym adresem.

Czytaj też: Poradnik świąteczny 2020

Samsung LC27RG50

Poradnik świąteczny 2020 - Samsung

Samsung LC27RG50 to monitor z zakrzywionym ekranem. Sprzęt ten zapewnia niezwykłą dynamikę obrazu i wierne odwzorowanie kolorów. Monitor oferuje odświeżanie na poziomie 240 Hz, dzięki któremu obraz jest płynniejszy, co może stanowić przewagę w strzelankach sieciowych (dokładniejsze celowanie).

Monitor z trzech stron jest pozbawiony ramek – wyświetlacz rozciąga się od krawędzi do krawędzi, zapewniając maksymalną powierzchnię oglądania i estetyczny minimalizm. Dodatkowym atutem jest wyrafinowane, czarne wykończenie i podstawa w kształcie litery „Y”.

Poradnik świąteczny 2020 - Samsung

Samsung LC27RG50 jest wyposażony w technologię Nvidia G-Sync, która zapewnia niesamowite wrażenia bez opóźnień, zacinania i rozchodzenia się obrazu. Na uwagę zasługują również technologie VRR (Variable Refresh Rate) oraz Variable Overdrive, które pozwalają wyeliminować graficzne artefakty. Monitor jest zaopatrzony w rozwiązania, które redukują zmęczenie oczu, pozwalając na dłuższe i wygodniejsze korzystanie z komputera. Rozwiązanie Flicker Free cały czas niweluje męczące i irytujące migotanie ekranu, a tryb Eye Saver ogranicza emisję niebieskiego światła.

Samsung U28R550

Poradnik świąteczny 2020 - Samsung

Jeżeli nie jesteście fanami gier komputerowych, warto zainteresować się monitorem Samsung U28R550 – idealnym do zastosowań biznesowych. 28-calowa matryca oferuje przestrzeń roboczą wystarczającą do sprawnej pracy, nawet z dużymi arkuszami danych. Dzięki temu, łatwiej jest dostrzec wszystkie dane bez konieczności przewijania, co znacznie przyspiesza pracę.

Poradnik świąteczny 2020 - Samsung

Monitor obsługuje technologię HDR, która oznacza dynamiczny zakres wyrazistych czerni i bieli. Ciemne obszary są głębsze, a jasne wręcz olśniewające. Panel IPS zachowuje wyrazistość i jasność w każdym punkcie ekranu. Monitor ma jednocześnie certyfikat Eye Comfort 2.0, który oznacza, że monitor dba o zmęczone oczy.

Samsung U28R550 jest wyposażony w technologię FreeSync, która synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora i karty graficznej, by zminimalizować rwanie i przeskakiwanie obrazu. Ma to ogromne znaczenie podczas pełnych dynamizmu scen akcji, np. w nadchodzącej wielkiej premierze Blu-ray, czyli „Tenet” Christophera Nolana.

Samsung Odyssey G5

Poradnik świąteczny 2020 - Samsung

Samsung Odyssey G5 to monitor stworzony dla fanów gamingu. Wszechstronny wyświetlacz 1000R całkowicie wypełnia pole widzenia, sprawiając, że można poczuć się jak w samym centrum akcji. Monitor wyświetla obrazy w rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli), która zapewnia 1,7x większą gęstość pikseli niż Full HD. Obrazy są bardziej szczegółowe i ostrzejsze.

Poradnik świąteczny 2020 - Samsung

Monitor Odyssey G5 dysponuje częstotliwością odświeżania 144 Hz, która eliminuje opóźnienia i rozmycie ruchu, dzięki czemu łatwiej wycelować we wroga w strzelance online. Nie bez znaczenia jest także czas reakcji wynoszący w przypadku tego modelu 1 ms. Pozwala on odzwierciedlić nasz refleks praktycznie w czasie rzeczywistym i strzelić do wroga niemalże w tym samym momencie, gdy go zauważymy.

Odyssey G5 jest wyposażony w technologię FreeSync Premium, która oferuje adaptacyjną technologię synchronizacji, ograniczającą rwanie i przeskakiwanie obrazu, jak również opóźnienia. Model ten jest również dysponuje technologią HDR10.

Samsung LU32R590

Poradnik świąteczny 2020 - Samsung

Samsung LU32R590 to kolejny monitor gamingowy w zestawieniu, który dysponuje zakrzywieniem 1500R i ekranem o przekątnej 32 cali. Monitor charakteryzuje bezramkowy design i jest idealny do konsol nowej generacji. Ma zakrzywione kontury i narożniki, a jego tylna obudowa została pokryta tkaniną. Grubość LU32R590 w najcieńszym miejscu wynosi zaledwie 6,9 mm. Monitor został osadzony na metalowym stojaku V-slim, w którym zostały ukryte kable.

Poradnik świąteczny 2020 - Samsung

Monitor został wyposażony w tryb gry, który automatycznie optymalizuje kontrast obrazu pod kątem poszczególnych scen. To może oznaczać przewagę na polu bitwy lub wirtualnej murawie. Samsung LU32R590 dysponuje funkcją skalowania UHD, która obejmuje analizę sygnału i konwersję treści SD, HD i Full HD do jakości zbliżonej do UHD. Monitor działa w rozdzielczości 4K.

Samsung LU32R590 wyświetla miliard odcieni barw, a jego współczynnik kontrastu wynosi 2500:1. Dzięki temu zapewnia szerszą gamę kolorów, a czernie są głębsze i ciemniejsze. Bez względu na to, czy gramy, oglądamy film czy pracujemy z aplikacjami graficznymi, można mieć pewność, że wyświetlane kolory będą dokładniejsze i bardziej realistyczne.

Czytaj też: Poradnik świąteczny 2020