Reklama
poradnik świąteczny 2020 tp-link

Poradnik świąteczny 2020 – TP-Link

Akcja partnerska

Prezenty świąteczne mogą być praktyczne. Ale nie muszą przy tym być nudne. Jak choćby kolejna para skarpetek. Dużo lepszym wyborem będzie zakup dobrego routera, powerbanku lub kamery monitoringu. Takie możemy znaleźć w ofercie firmy TP-Link.

Poradnik Świąteczny 2020 WhatNext.pl

Nasz tegoroczny Poradnik Świąteczny został podzielony na dwie części. Produkty każdej firmy znajdziecie w osobnych wpisach, natomiast zbiór wszystkich znajduje się pod poniższym adresem.

Czytaj też: Poradnik świąteczny 2020

Szybki router TP-Link Archer AX10 do niewielkiego mieszkania

Wi-Fi 6 staje się powoli standardem w coraz tańszych routerach. To pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału szybkich łączy Internetowych. Bo nie sztuką jest mieć w mieszkaniu Internet o prędkości 1 Gb/s i podłączenie do niego routera, który nie obsługuje nawet jej połowy. W przypadku TP-Link Archer AX10 możemy uzyskać szybkość nawet 1,5 Gb/s.

poradnik świąteczny 2020 tp-link

Router jest dwuzakresowy i działa w pasmach 5 GHz oraz 2,4 GHz, a dzięki czterem zewnętrznym antenom jest w stanie zapewnić zasięg na większej powierzchni. Z kolei nad szybkością reagowania na wydawane polecenia czuwa 3-rdzeniowy procesor. Dużą zaletą jest możliwość prostej konfiguracji routera za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie z Androidem lub iOS oraz kompatybilność z asystentem głosowym Alexa.

TP-Link Deco X20 – szybkie Wi-Fi 6 na dużej powierzchni

poradnik świąteczny 2020 tp-link

Niezmiennie najlepszym sposobem na zapewnienie zasięgu domowej sieci Wi-Fi na dużej powierzchni jest system mesh. Dzięki rozstawieniu kilku routerów w różnych miejscach domu możemy cieszyć się zasięgiem sieci w praktycznie każdym pomieszczeniu. Zestaw routerów TP-Link Deco X20 składa się z trzech urządzeń, ale w razie potrzeby zainstalowania go na większej powierzchni można też dołożyć kolejne. Zaletą takiego rozwiązania jest stworzenie jednolitej sieci. Czyli przechodząc np. ze smartfonem przez cały dom mamy nieprzerwany dostęp do Internetu, bez zrywania transmisji danych.

Routery obsługują Wi-Fi 6 z możliwością rozpędzenia się do 1,8 Gb/s, pracują w dwóch zakresach – 2,4 oraz 5 GHz oraz są wyposażone w 4-rdzeniowy procesor firmy Qualcomm. Całą domową siecią można wygodnie i łatwo sterować z poziomu aplikacji mobilnej TP-Link Deco.

Superszybka bestia dla graczy -TP-Link Archer AX11000

poradnik świąteczny 2020 tp-link

Gracze potrzebują od routera dwóch rzeczy – szybkości pobierania oraz szybkości działania. Obie oferuje TP-Link Archer AX11000. Szybkie pobieranie danych ma przy stale rosnących rozmiarach współczesnych gier duże znaczenie. Nie wspominając o ich ciągłych aktualizacjach. Router oferuje pracę na aż 12 pasmach, co pozwala rozpędzić się do zawrotnych 10 Gb/s. Możemy być pewni, że nasze łącze zostanie wykorzystane do granic możliwości. Jeśli chodzi o szybkie działanie, to Archer AX11000 oferuje niskie opóźnienie w codziennej pracy. Pozwala na to technologia OFDMA, która pozwala na wykorzystywanie jednego kanału przez wiele urządzeń jednocześnie, a cztery strumienie MU-MIMO skracają czas oczekiwania. Wisienką na torcie jest beamforming, czyli formowanie wiązki. W dużym uproszczeniu, to tak jakbyśmy łączyli się z routerem jedną, bezpośrednią wiązką sygnału.

poradnik świąteczny 2020 tp-link

Obok łączności bezprzewodowej mamy też szybką łączność przewodową. Pozwala na to port WAN 2,5 Gb/s, 8 gigabitowych portów LAN i po jednym porcie USB-A 3.0 oraz USB-C. Nie zabrakło też możliwości obsługiwania routera z poziomu aplikacji mobilnej Tether.

TP-Link TL-PB20000 – potężny zapas energii na każdą okazję

poradnik świąteczny 2020 tp-link

Powerbank TL-PB20000 jest w stanie zasilić wiele urządzeń. Dzięki ogniwie o pojemności 20 000 mAh naładujemy współczesny smartfon co najmniej cztery razy. Ładować możemy dwa urządzenia jednocześnie dzięki dwom portom USB, każde z mocą 10,5W (5V/2,1A). Sam powerbank jest ładowany z taką samą mocą.

poradnik świąteczny 2020 tp-link

Urządzenie nie jest przy tym przesadnie duże. Przy wymiarach 157,8 x 65,4mm i masie 376 gramów nie będzie nam ciążyć w kieszeni plecaka lub nawet damskiej torebce.

Kamera TP-Link Tapo C100. Do monitorowania domu i pilnowania dzieci

poradnik świąteczny 2020 tp-link

Ile zastosowań może mieć kamera monitoringu? Tyle, ile jesteśmy w stanie wymyślić. TP-Link Tapo C100 może skutecznie strzec naszego domu, mieszkania, pilnować dziecka lub nawet lodówki. Kamera rejestruje szczegółowy obraz o rozdzielczości FullHD (matryca 1/3.2″, przysłona F/2.0) zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki diodzie podczerwieni jest w stanie widzieć po ciemku w odległości do 9 metrów.

TP-Link Tapo C100 jest wyposażona w czujnik ruchu, alarm świetlny i dźwiękowy, oferuje tryb prywatny z opcją wyłączenia obrazu, a do tego ma wbudowany mikrofon i głośnik. Może więc pełnić rolę domofonu lub dowolnego interfejsu komunikacji. Pracą urządzenia można w całości zarządzać zdalnie.

Czytaj też: Poradnik świąteczny 2020