Reklama
poradnik swiateczny 2020 western digital sandisk

Poradnik świąteczny 2020 – WD i SanDisk

Akcja partnerska

Żyjemy w cyfrowych czasach i cyfrowe dane otaczają nas na co dzień. Nie tylko przesyłamy coraz więcej gigabajtów w Internecie, ale również coraz więcej ich produkujemy. Choćby w postaci zdjęć, czy filmów. Gdzieś to wszystko trzeba przechowywać, a nie ma do tego nic lepszego niż przenośne, szybkie i solidne dyski SSD i HDD. Takie znajdziemy w ofercie WD oraz SanDisk.

Poradnik Świąteczny 2020 WhatNext.pl

Nasz tegoroczny Poradnik Świąteczny został podzielony na dwie części. Produkty każdej firmy znajdziecie w osobnych wpisach, natomiast zbiór wszystkich znajduje się pod poniższym adresem.

Czytaj też: Poradnik świąteczny 2020

WD My Passport – znany i lubiany

poradnik swiateczny 2020 western digital sandisk

WD My Passport to chyba najbardziej znana seria zewnętrznych dysków HDD. Dyski WD Passport mieszczą się w dłoni, ale w swojej pamięci potrafią zmieścić naprawdę dużo. W największej opcji nawet 5 TB danych.

Dysk to nie jest tylko proste urządzenie do przechowywania danych. WD My Passport to również oprogramowanie i dodatkowe rozwiązania. Wśród nich znajdziemy 256-bitowe, sprzętowe szyfrowanie AES, które można aktywować oprogramowaniem WD Discovery. Pozwala ono również na płynny import naszych plików do mediów społecznościowych lub do chmury. Aplikacje takie jak Facebook, Dropbox, czy Google Drive stoją przed nami otworem. Z kolei za pomocą WD Backup możemy w prosty sposób stworzyć kopię zapasową swoich danych.

poradnik swiateczny 2020 western digital sandisk

Co najważniejsze, dysk jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy wpiąć kabelek do dysku, jego drugi koniec do wybranego urządzenia i… działa. Przydatne rozwiązanie zwłaszcza kiedy nasz dom jest jednocześnie naszym biurem, szkołą czy miejsce rozrywki.

SanDisk Extreme Portable SSD V2, czyli dysk jeszcze szybszy

Druga generacja dysku SanDisk Extreme Portable SSD to przede wszystkim wzrost szybkości. Dysk SSD NVMe pozwala na uzyskanie prędkości odczytu danych na poziomie 1050 MB/s oraz 1000 MB/s w przypadku zapisu.

poradnik swiateczny 2020 western digital sandisk

Obudowa dysku jest nie tylko kompaktowa, ale również bardzo solidna. Jest w stanie bez szwanku przetrwać upadek z wysokości do dwóch metrów, a przy tym jest wodoszczelna, zgodnie z normą IP55. Solidność konstrukcji przyda się, jeśli wykorzystamy zaczep w obudowie, który pozwala na przypięcia dysku np. do kluczy. Możemy go nosić w kieszeni bez obaw o uszkodzenie. Dysk jest do tego objęty aż 5-letnią gwarancją producenta.

W przypadku SanDisk Extreme Portable SSD V2 również zastosowano 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES. Zabezpieczenia te z pewnością docenia osoby, które przechowują na dyskach cenne pliki czy ważne dokumenty.

SanDisk Extreme PRO Portable SSD V2

poradnik swiateczny 2020 western digital sandisk

Wariant Pro dysku SanDisk Extreme Portable SSD V2 to faktycznie przejście o półkę wyżej. Prędkość zapisu i odczytu danych jest jeszcze wyższa – sięga nawet 2000 MB/s.

poradnik swiateczny 2020 western digital sandisk

Obudowa jest jeszcze solidniejsza. To zasługa wykonania jej z kutego aluminium. Pełni ono nie tylko rolę ochronną, ale również działa jak radiator, który odprowadza nadmiar ciepła i pomaga w uzyskiwaniu wysokich prędkości odczytu i zapisu danych. Obudowa jest wodo i pyłoszczelna, zgodnie z normą IP55 i również jest wyposażona w pętlę z karabinkiem do zapięcia np. przy kluczach lub pasku. Nie zabrakło też 256-bitowego szyfrowania danych AES oraz 5-letniej gwarancji producenta. Prędkość pracy w połączeniu z dużą pojemnością dysku predestynują go do roli najlepszego przyjaciela profesjonalnego fotografa, twórcy wideo czy użytkownika, który potrzebuje dużo miejsca na ważne dane i… natychmiastowy dostęp do nich bez względu na miejsce pobytu.

Czytaj też: Poradnik świąteczny 2020