Reklama

Poradniki do Radeon ReLive prosto od AMD

W końcu ktoś zadbał o klientów

ReLive

Zawsze zastanawiałem się, dlaczego to o Nvidii słyszymy najwięcej. Do tej pory pamiętam huczne zapowiedzi monitorów z technologią G-Sync, prezentację oprogramowania GeForce Experience oraz szereg innych usprawnień dla użytkowników. Kiedy to wszystko było opisywane na łamach wielu portali, firma AMD po cichu wprowadzała swoje rozwiązania i nie dbała o ich odbiór. Na szczęście ktoś wreszcie wziął się do roboty i rozpoczął serię poradników tłumaczącą działanie opcji w aplikacjach dołączanych do sterowników.

Na pierwszy ogień poszły niektóre ustawienia Radeon ReLive, czyli oprogramowania, które umożliwia posiadaczom Radeonów nagrywanie oraz streamowanie gier. Wśród funkcji, jakie udostępniają, znalazła się m.in. możliwość zapisania ”natychmiastowej powtórki”, dodania do nakładki streamu chatu, udostępniania nagranych filmików, odseparowania kilku ścieżek audio oraz wyznaczenia obszaru, jaki będzie nagrywany. Innymi słowy, wszystko potrzebne aktywnym twórcom, którzy nie chcą korzystać z zewnętrznych aplikacji.

W przeszłości wyszło jednak na jaw, że początkujący mieli niemałe problemy w identyfikacji i ustawianiu poszczególnych nakładek, dlatego najzwyczajniej w świecie porzucali propozycję AMD. Jednak firma wyszła temu naprzeciw i stworzyła serię poradników, którą znajdziecie poniżej. Te są rzeczowe, pozbawione komentarza i skompresowane do kilkudziesięciu sekund, co ułatwia ich odbiór. Co ważne, w przyszłości ”czerwoni” planują również wytłumaczyć opcje w zakładce Radeon Software, która pozwala na podkręcenie możliwości karty graficznej.

Źródło: youtube.com