Reklama

Porównanie wielkości świata Wiedźmina 3 z innymi sandboxami – Polacy zmieniają znaczenie słowa „Massive”

Wszyscy wiedzą, że chłopaki z CDPROJEKT RED ambitnie planują wypuścić na świat najlepszą grę wszechczasów. Czy im się to uda, czy nie – trudno powiedzieć, jak na razie przeglądając recenzje zachwyconych youtuberów, którzy mieli przyjemność zagrać wcześniej niż reszta świata, nie spotkałem się w zasadzie z żadnym słowem krytyki. Na pewno będzie to gra epicka, doskonała pod wieloma względami (no bo, szczerze mówiąc raczej wątpię aby poziom był gorszy od tego co oferuje Wiedźmin 2 – a to już była produkcja świetna w każdym calu). Natomiast już wiadomo ze stuprocentową pewnością, że świat oparty na twórczości Andrzeja Sapkowskiego będzie naprawdę ogromny. „Massive” – czyli masywny.

Dzięki kilku zapaleńcom z popularnego forum NeoGaf którzy dokonali pewnych wyliczeń, możemy mniej więcej określić wielkość świata po którym podróżować będzie jeden z naszych najlepszych produktów eksportowych, wiedźmin Geralt. Jak dotąd, korzystając ze screenshotów, gameplayów i innych dodatkowych danych udostępnionych przez twórców, określili rozmiar jako minimum 136 kilometrów kwadratowych.

Dlaczego minimum? Bo liczby te dotyczą jedynie trzech rejonów, są to Novigrad i jego okolice, archipelag Skellige oraz Ziemia Niczyja. A podobno ma być jeszcze od 4 do 6 innych!

Ktoś porównał te dane z istniejącymi na rynku tytułami i rezultaty są miażdżące. 136 kilometrów kwadratowych, to już jest prawie cztery razy więcej niż San Andreas (36km2) , półtorej razy więcej niż GTA V (81km2), ponad trzy razy więcej niż Red Dead Redemption (41km2), trzy razy więcej niż Far Cry 4  (46km2), oraz trzy i pół razy więcej niż Skyrim (39km2)!

Oto kilka dowodów na wielkość mapy:

witch1zlkoy
mapfkxnk

Powiem tylko tyle – po 19 maja czekać mnie będzie prawdopodobnie mnóstwo ostrych rozmów z naczelnym Whatnext. Po prostu nie będę miał czasu na pisanie newsów i artykułów…. :)

[źródło: gamingbolt.com]