WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Porsche 911 Turbo z 1600 KM silnikiem zawitało na tor

Podczas jednej z motoryzacyjnych imprez w Niemczech kanał Gumbal zdołał nakręcić poczynania stuningowanego Porsche 911 Turbo na torze. Nie były to jednak modernizacje z segmentu tych delikatnych, bo moc tego egzemplarza wzrosła o około 1100 koni mechanicznych względem pierwotnego stanu.

Porsche 911 Turbo uważane przez wielu za supersamochód na co dzień, spisuje się równie fenomenalnie na torze po tuningu. Ten jest z kolei możliwy dzięki układowi napędowemu, który jest na tyle mocny i niezawodny, że specjaliści mogą się nim bawić, nie niszcząc przy okazji poszczególnych elementów. Odpowiedzialna za ten model firma 9ff może być dumna, bo z tej wczesnej (997) generacji Porsche 911 Turbo wycisnęli ponad 1100 dodatkowych koni mechanicznych. Wszystko przez zwyczajną modyfikacje tamtejszego 3,6-litrowego, podwójnie doładowanego silnika z sześcioma cylindrami.

Finalnie Porsche 911 Turbo z 1600 KM zdołało się rozpędzić do 331 km/h na długości 800 metrów (pół mili). Dzięki uprzejmości wspomnianego kanału, dostaliśmy nawet możliwość przysłuchania się rykowi zmodernizowanej jednostki na powyższym filmie.

Czytaj też: Zobaczcie jak powstaje Tesla Model 3

Źródło: Roadandtruck