WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Project 411, czyli futurystyczny hołd dla kultowego Porsche 911

Project 411, czyli futurystyczny hołd dla kultowego Porsche 911

„Co by było gdyby…” to idealne rozpoczęcie każdego fanowskiego renderingu nie tylko na rynku samochodów. Nie inaczej jest z tym konceptem Project 411, który próbuje odpowiedzieć na to pytanie, składając hołd Porsche 911 Spyder.

Za widoczne na fotkach cacko musimy dziękować Hussainowi Almossawi i Marinowi Myftiu z Mossawi Studios, którzy odpowiadają za Porsche Project 411 Concept. Ten, choć ma korzenie w kultowej 911, przyjmuje futurystyczne podejście do języka projektowania, trzymając się jednak fason swoimi eleganckimi kształtami.

Project 411 to elegancki supersamochód, zaprojektowany z myślą o ambitnej przyszłości, w której typowe byłyby prędkości przekraczające 400 kilometrów na godzinę.

Jak to zwykle bywa z takimi konceptami, ich twórcy puścili wodzę wyobraźni i wyobrazili sobie, że takie cacka jeździłyby po autostradach wyposażonych w sprzęt do ładowania indukcyjnego pod powierzchnią drogi.

Czytaj też: Nowy Volkswagen Taos doczekał się zwiastuna

Dzięki temu samochody pokroju tego nowoczesnego Porsche, mogłyby jeździć z niewielkim pokładem akumulatorów, dzięki czemu byłyby szybsze.

Oczywiście w grę wszedłby autonomiczny tryb, ale futurystyczna kierownica osadzona na nowoczesnej, minimalistycznej desce rozdzielczej, czekałaby tylko na zapewnienie kierowcy niewyobrażalnych wrażeń. Podoba Wam się?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News