Porsche znacząco ulepszyło swój system infotainment. Co nowego w PCM 6.0?

Porsche znacząco ulepszyło swój system infotainment, PCM 6.0, Porshce PCM

Porsche pochwaliło się swoim Porsche Communication Management 6.0 (PCM 6.0). Innymi słowy, firma ulepszyła swój system infotainment, który trafi na modele 911, Panamera i Cayenne już tego lata.

Ulepszenia w Porsche PCM 6.0

Wszyscy producenci na rynku samochodów ścigają się o możliwie najwyższy poziom cyfryzacji kabin w swoich nowych modelach, co widać zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Na każdym kroku przy prezentacji odświeżenia, czy nowej generacji słyszymy zarówno o ulepszeniach po stronie oprogramowania, jak i większych, lepszych ekranach cyfrowych. Porsche nie jest od tego wyjątkiem i przypomina o tym ujawnienie pakietu oprogramowania Porsche Communication Management 6.0, czyli w skrócie PCM 6.0.

Czytaj też: Nowe informacje o przejęciu Bugatti. Rimac i Porsche nadal działają w sekrecie

To pakiet oprogramowania, który w skrócie ma pomóc pasażerom w dostosowaniu ich wrażenia z jazdy. Najbardziej zauważalnymi zmianami są poprawione projekty ikon, nowa czcionka i kolory, ułatwiające odczyt informacji podczas jazdy. Porsche ulepszyło również swój system dzięki większym obszarom dotykowym i pozwoliło pasażerom zupełnie zrezygnować z dotykania ekranu dzięki ulepszonej kontroli głosowej.

Czytaj też: Ujawniono edycję specjalną Forda Puma ST Gold Edition dla Europy

Porsche w PMC 6.0 ulepszyło też swoją inteligentną nawigację, która nie tylko zapewnia pobranie najnowszej i najdokładniejszej mapy, ale także oblicza trasę przejazdu w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem natężenia ruchu. Wskazuje nawet to, jak duży jest ruch na danym pasie, ale chyba najciekawszą funkcją (obecnie w fazie prototypu) jest Soundtrack My Life. Ta zapewnia ścieżkę dźwiękową dostosowaną do trasy samochodu i stylu jazdy kierowcy, przypominając muzykę filmową, dostosowującą się do tego, jak kierowca przyspiesza, hamuje i pokonuje zakręty.

Czytaj też: Elektryczne plany Mazdy ujawnione do 2025 roku

Całość dopełnia specjalna aplikacja Porsche Connect w formie aplikacji na smartfona i dostępne już wcześniej wsparcie bezprzewodowego Apple CarPlay z nowością w postaci przewodowego Android Auto. Wspomniana aplikacja zapewnia wiele opcji, wśród których znalazło się zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi, czy regulacji temperatury w kabinie ze stosownym harmonogramem. Klienci będą również mogli śledzić ciśnienie w oponach, stan zamka drzwi i nie tylko ze swoich telefonów.