Reklama
aplikuj.pl

Porsche ujawnia elektryczne modele Taycan na 2021 rok modelowy

Elektryczne Porsche doczekało się już odświeżenia na nowy rok modelowy, co przynosi nie tylko nowe kolory, ale też system subskrypcji opcjonalnych funkcji i podbicie osiągów wydania Turbo S.

Zmiany w elektrycznych Taycanach na 2021 rok modelowy sprowadzają się do szeregu aktualizacji pod względem wydajności, technologii i wyglądu. Nie zabrakło też ulepszenia osiągów, gdzie najmocniejszy Taycan w wersji Turbo S zalicza sprint do 200 km/h w zaledwie 9,6 sekundy, czyli o 0,2 sekundy szybciej, a ćwierć mili pokonuje w 10,6, a nie 10,7 sekundy.

Standardowe funkcje nowych Taycanów obejmą Smartlift w przypadku adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego, dodatku radia cyfrowego, maksymalizującą żywotność akumulatora funkcję ładowania o mocy 200 kW oraz siedmiu kolorów do wyboru.

Reszta to już zabawa z opcjami dodatkowo płatnymi, wśród których wyróżnia się kolorowy wyświetlacz head-up z możliwością konfiguracji.

Czytaj też: W pełni elektryczny Genesis eG80 wyszpiegowany

Porsche postarało się również o opcjonalną ładowarkę o mocy 22 kW, która skraca czas ładowania akumulatora o połowę w porównaniu ze standardową ładowarką o mocy 11 kW. Nowością są też funkcje na żądanie, czyli płatne, ograniczone czasowo funkcje na czele z dodatkami wspomagającymi kierowce.

Porsche zacznie przyjmować zamówienia na Taycan 2021 od połowy września, a dealerzy będą mieli je w salonach miesiąc później.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News