WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Właściciel największej kolekcji gadżetów z God of War otrzymał wyjątkowy prezent od producenta gry

Posiadacz największej kolekcji gadżetów z God of War może się teraz pochwalić wyjątkowym prezentem. Co takie oddał mu Cory Barlog?

Sony przygotowało nowy materiał wideo dotyczący God of War. Gra, która otrzymała tyle nagród Gry Roku musi sprzedawać się jak szalona nawet rok po premierze, ponieważ Sony bez przerwy utrzymuje szum wokół gry. Tym razem poznaliśmy historię pewnego Meksykanina, któremu God of War pokazał drogę w życiu.

Czytaj też: Były główny menadżer BioWare o odrodzeniu się gatunku RPG

Emanuel Mojica Rosas mieszka w małej miejscowości Jalisco w Meksyku. Jego życie w 2005 roku nagle się odmieniło. Zmarła jego babcia, a chwilę później rodzina zaczęła mieć poważne problemy. Sam Emanuel nie mógł skupić sie na pracy, przez co ją stracił. W tych nieprzyjemnych dla niego chwilach postanowił on złapać chwilę oddechu w tytule, który zdawać by się mogło jest tylko zwykłym zabijaniem przeciwników.

Emanuel jednak dostrzegł w grze to, co Cory Barlog chciał, aby każdy zobaczył. Kratos co chwilę natrafia na nowe problemy, a do tego traci rodzinę. To jednak nie przeszkadza mu stale znajdować wyjścia z trudnej sytuacji. Gra pokazuje, że zawsze jest ten malutki promyk nadziei, dzięki któremu wyjedziemy z opresji. To związało go z marką na lata.

W 2015 roku zmarł ojciec Emanuela i gracz zrozumiał, że jest ostatnią osobą, która może sprawić, że jego nazwisko zostanie zapamiętane. Postanowił on zebrać jak największą kolekcje gadżetów z God of War i… opłaciło się. Otrzymał on nagrodę Guinnesa, a Sony postanowiło zabrać go do Sony Santa Monica, gdzie spotkał się z deweloperami God of War.

To właśnie tam główny producent gry przekazał mu coś, co sprawiło, że jego kolekcja nie jest już tylko największa, ale również niepowtarzalna. Cory Barlog oddał Meksykaninowi dysk, na którym wypalono ostateczną wersję God of War na PlayStation 2. To właśnie ten krążek posłużył do stworzenia wszystkich innych kopii gry. Prawdziwa gratka dla fanów!

Czytaj też: Testerzy Sea of Thieves wspinali się okrętami po skałach

Źródło: playstationlifestyle.net