Reklama
aplikuj.pl

Poświęć swój komputer i pomóż w walce z koronawirusem

koronawirus, wirus, walka z koronawirusem, pomoc koronawirus

Jeśli należycie do tych, którzy na samą wzmiankę o koronawirusie panikują, to po prostu zacznijcie działać! Nasze komputery mogą pomóc naukowcom.

Kojarzycie może aferę z kryptowalutami, a dokładniej mówiąc cały proces ich pozyskiwania? W skrócie – przeznaczamy zasoby sprzętowe na ich „wydobycie”, ale w walce o wyższe dobro, warto przeznaczyć tą moc obliczeniową naukowcom.

Jeśli macie komputer i połączenie z Internetem, możecie przyczynić się w ochronie świata, pomagając badaczom w znalezieniu szczepionki na koronawirusa. Wszystko dzięki projektowi Folding@Home, który zapewnia ponadto bezpieczeństwo wszelkich danych.

To rozproszony na cały świat projekt komputerowy do badań nad chorobami, który symuluje fałdowanie białek. Proces niezbędny do stworzenia szczepionki. Nowe, proste oprogramowanie można po prostu pobrać i zacząć przekazywać moc obliczeniową naukowcom.

Jak czytamy:

Pobierając Folding@Home, możesz przekazać swoje nieużywane zasoby obliczeniowe konsorcjum Folding@home, w którym naukowcy [pracują] nad poszerzeniem wiedzy na temat struktur potencjalnych szczepionek na koronowirusa, które mogłyby pomóc w zaprojektowaniu nowego leku do terapii.