WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Ekipa poszukiwawcza spróbuje zabrać z wraku Titanica cenny skarb

Przedstawiciele wybranej firmy będą mieli za zadanie dotarcie do wraku RMS Titanic, aby odzyskać cenne wyposażenie, które znajduje się na jego pokładzie. Chodzi o oryginalny radiotelegraf zaprojektowany przez Guglielmo Marconiego.

Guglielmo Marconi był utalentowanym wynalazcą, który zaczął eksperymentować z przewodnikami i falami radiowymi, a następnie coraz bardziej oddalał swoje stacje od siebie. To po pewnym czasie doprowadziło do powstania radia.

Jego radiotelegraf umożliwił wysyłanie wiadomości w alfabecie Morse’a – a to wszystko w sposób bezprzewodowy, co ówcześnie budziło niemały podziw. I choć pojawiło się wielu niedowiarków, to Marconi udowodnił im, że się mylą, wysyłając wiadomość z Anglii do Kanady w 1901 roku.

Czytaj też: Ten wrak okrętu przetrwał dwie wojny i testy nuklearne

Jeśli chodzi o Titanica, to sprzęt Marconiego zajmował tam jedno z pomieszczeń. Tym samym zebranie go może się okazać nie lada wyzwaniem. Biorąc pod uwagę legendę, jaką obrósł ten słynny wrak, nie ma się co dziwić, że planowana akcja wydobywcza wzbudza emocje. Przypominamy, że do katastrofy wycieczkowca doszło 15 kwietnia 1912 rok, a w jej efekcie zginęło ok. 1500 osób.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News