WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Potencjał podkręcania oraz czym chłodzić najnowsze procesory Intela

Podkręcanie najnowszych procesorów z serii Skylake-X i Kaby Lake-X jest tematem bardzo interesującym. Okazuje się bowiem, że nowe cpu będą miały pod tym względem ogromne pole do popisu.

Serwis Videocartz dostał w swoje ręce oficjalny poradnik dla recenzentów. Opisane w nim zostały, między innymi, jak sposób chłodzenia wpływa na temperatury. Na wykresach wyżej pokazane zostały trzy opcje: zielony kolor oznacza chłodzenie powietrzem, czerwony chłodzenie Cooler Master 240, niebieski Corsair H100.

Firma Intel zachęca, aby użytkownicy postarali się o chłodzenie typu AiO, które ma zapewniać lepsze odprowadzanie ciepła niż klasyczne konstrukcje powietrzne. Osoby, które zdecydują się samemu złożyć chłodzenie cieczą powinni uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Procesory także fantastycznie się podkręcają. z próbki wielkości 100 sztuk i7-7740X aż 76% z nich osiągnęło 5 GHz przy napięciu 1,205 V. Pozostałe 24% nie było tak dobre i wymagało do tego napięcia 1,341 V. Lepsze wersje mogą osiągać nawet trochę ponad 5 GHz – 5,1 czy 5,2 GHz nie powinno stanowić dla nich problemu przy dobrym chłodzeniu.

Źródło: http://wccftech.com, https://videocardz.com/