Reklama
aplikuj.pl

Potężna instalacja LG OLED Kanion na targach CES 2018

Firma LG podczas targów CES 2018 wykonała niesamowitą instalację z paneli OLED do zastosowań komercyjnych. Nazywa się ona Kanion i ma długość 28 metrów. Do jej wykonania zostało wykorzystanych 246 wyświetlaczy OLED typu Open Frame.

Matryca OLED pozwala na precyzyjną kontrolę jasności oraz jakości obrazu. Jest ona także bardzo cienka, lekka i elastyczna. Dzięki temu idealnie nadaje się ona nawet do zastosowań biznesowych, gdzie Open Frame może zmieniać się w zależności od potrzeb. W instalacji Kanion wykorzystano 90 wypukłych oraz 156 wklęsłych paneli OLED. Znajduje się ona  przy głównym wejściu do Las Vegas Convention Center. Wyświetlane filmy pokazują piękno natury i zapewniają niewiarygodne wrażenia wizualne.

Dzięki matrycom LG OLED możliwe jest uzyskanie obrazu o idealnej czerni i niesamowicie żywych kolorach. Realizm odtwarzania barw jest na najwyższym poziomie. Posiadają też ogromne kąty widzenia i nieskończenie duży współczynnik kontrastu. Jeśli chcecie zobaczyć tą instalację to musicie odwiedzić targi CES 2018.

Źródło: Materiały prasowe