WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Potwierdzono GeForce GTX 1660 Ti w EEC

Kiedy do gry wchodzi prawo i certyfikaty, to dla nas, czyli wyczekujących jakichkolwiek przedpremierowych informacji o następnych produktach największych gigantów w branży PC (i nie tylko) nie ma lepszego potwierdzenia na ich istnienie. Teraz możemy więc być pewni, że Nvidia szykuje się do premiery karty GeForce GTX 1660 Ti. 

Wpisy w European Economic Community (EEC) dotyczą czterech wariantów GTX 1660 Ti MSI i aż 11 autorskich modeli od Gigabyte. Ten pierwszy producent kojarzony ze smokiem oblanym krwistą czerwienią przygotowuje na ten moment 6 GB wersje Gaming Z, Armor, Ventus XS i Gaming X, podczas gdy ten drugi wrzuci na rynek przedstawicieli serii AORUS, Gaming, WindForce i formatu Mini ITX. Innymi słowy, nic szczególnego, ale przynajmniej mamy już potwierdzenie, że GTX 1660 Ti będzie tą pierwszą kartą z rodziny GTX 1600. O niej wiemy już praktycznie wszystko, co przybliżaliśmy Wam o tutaj.

Ponadto o certyfikaty postarał się też ASRock, który zgodnie z zapowiedziami, jest w trakcie opracowywania modeli płyt głównych dla chipsetu AMD X570. Te są na swój sposób szczególne, bo jako pierwsze w konsumenckim segmencie zaoferują wsparcie dla standardu PCIe 4.0.

Czytaj też: Kolejne szczegóły o GeForce GTX 1660 i 1660 Ti

Źródło: Videocardz