WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Powstaje scenariusz do filmu Gundam

Wielokrotnie nagradzany scenarzysta i autor komiksów Brian K. Vaughan (Y: Ostatni z mężczyzn; Lwy z Bagdadu; Wolverine: Logan; Saga) tworzy scenariusz do filmu live-action Gundam. Będzie to ekranizacja uwielbianej przez fanów serii anime o tym samym tytule przedstawiającej ogromne roboty.

Czytaj też: Potężny Ultraman na nowym zwiastunie

W ostatnich latach nastała moda nie tylko na powroty do dawnych serii, ale też na filmowe adaptacje seriali anime. Wygląda na to, że jest to dość chodliwy towar. Najnowszy projekt Legendary Entertainment jest przeniesieniem anime do filmu live-action. Mobile Suit Gundam zadebiutował w 1979 roku jako serial science-fiction stworzony przez Yoshiyuki Tomino. Opowiada o ludziach sterujących gigantycznymi robotami bojowymi. Anime stało się bardzo szybko zarabiającą miliardy franczyzą, która odradzała się poprzez zabawki, mangę, gry wideo i wiele innych rzeczy.

Film live-action Gundam będzie jednym z projektów realizowanych przez Vaughana podczas jego trzyletniego kontraktu z Legendary. Umowa obejmuje również adaptacje dawnych i obecnych serii komiksów Vaughana, a także stworzone przez niego zupełnie nowe koncepcje. Na jakiekolwiek dokładniejsze informacje w sprawie Gundama będziemy musieli trochę poczekać, gdyż na razie nie ustalono żadnych konkretów.

Mimo iż od premiery pierwszej serii Gundam minie w kwietniu 40 lat, franczyza ma się nadal bardzo dobrze. W przyszłym roku, w mieście Yokohama, zostanie odsłonięty mobilny posąg Gundam mierzący około 20 metrów i wzorowany będzie na modelu RX-78-2.

Czytaj też: Premiera filmu Sherlock Holmes 3 została przesunięta o rok

Źródło: cbr.com