Pierwszy na świecie autonomiczny tramwaj przeszedł pomyślnie pierwsze testy. Został on uruchomiony w niemieckim mieście Poczdam i bezproblemowo dał on sobie radę ze swoją pierwszą trasą.

Tramwaj został stworzony przez firmę Siemens. Posiada on wiele technologii znanych z autonomicznych samochodów. Na jego pokładzie znajduje się lidar, radary oraz kamera. Algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają mu na reagowanie na sygnały świetlne czy niebezpieczeństwa na drodze. Tramwaj Combino został właśnie przetestowany na 6 km odcinku w mieście Poczdam. Tramwaj posiadał kierowcę, który mógł zareagować w dowolnym momencie na niebezpieczeństwo. W ramach testów jedna osoba weszła na tory z wózkiem. Combino bezproblemowo wykrył zagrożenie i się zatrzymał. Następnie został on uruchomiony przez kierowcę i dalej ruszył w trasę.

Tramwaj jest dalej rozwijany i Siemens dąży do tego, aby został on wprowadzony na stałe w mieście Poczdam. Naukowcy w dalszym ciągu rozwijają systemu odpowiedzialne za bezpieczeństwo i jak ta kwestia zostanie zamknięta, to możemy spodziewać się takich konstrukcji na torach.

Porsche porzuca diesla

Źródło: https://newatlas.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!