Powstała bardzo nietypowa deskorolka bez kółek

Znana wszystkim miłośnikom motoryzacji firma Lexus stworzyła innowacyjny model… deskorolki. Zaskoczenie jest podwójne – model, o którym mowa tj. Lexus Slide Hoverboard zrewolucjonizował świat deskorolek tym, że … unosi się w powietrzu !

lexus 1

Nie wiem, czy twórcy inspirowali się filmem „Powrót do przyszłości”, ale wygląda na to, że coś, co lata temu było tylko i wyłącznie wygenerowanym komputerowo efektem specjalnym, obecnie jest rzeczywistością.

lexus 2

Deskorolka została wykonana z naturalnego surowca, jakim jest bambus. Niezwykły efekt niedotykania podłoża osiągnięto dzięki magnesom oraz oddziałującym na nie nadprzewodnikom z ciekłym azotem.

Niezwykłe deskorolki niestety nie trafiły jeszcze do sklepów.  Ich cena również owiana jest tajemnicą. Jedno jest pewne – chętnych do przetestowania nie zabraknie. A jeśli jazda okaże się nie tylko efektowna, ale i komfortowa, można założyć, że niezwykłe deskorolki będą się sprzedawać jak ciepłe bułeczki. Miny wielu przechodniów, którzy zobaczą to cudo po raz pierwszy – bezcenne!

[Źródło i zdjęcia: http://lareclame.fr/]