Kilka lat temu po raz pierwszy świat usłyszał o pomyśle na zrekonstruowanie Titanica. Jak bardzo dobrze wiecie, na podstawie zatonięcia pierwowzoru stworzono znakomity film oraz mnóstwo innych rzeczy. W środę własnie ruszyło najkosztowniejsze przedsięwzięcie związane z tym statkiem.

Całość odbywa się w chińskiej prowincji Syczuan. Jak to w przypadku takich projektów bywa, wszystko zaczęło się od fajerwerków i ceremonii. Zrekonstruowanie całego statku na kosztować 145 milionów dolarów i ma się zakończyć w 2017 roku. Co ciekawe chiński rząd mówi, że może to potrwać nawet 2,5 lat czyli znacznie dłużej niż przewidywano. Titanic 2.0 ma pływać na rzecze Qijang i już są plany co do dostępnych rozrywek. Całośc ma być identyczna jak w przypadku oryginału. Odwiedzający będą mogli brać udział w okresowo odbywających się imprezach i grach. Także dostępne jedzenie będzie identyczne jak na oryginale. Także dzięki odpowiedniej technologii pasażerowie będą mogli poczuć część horroru, który miał miejsce w ostatniej podróży. Najtańsza opcja spędzenia czasu na statku ma kosztować 435$ a najdroższa kilka tysięcy.

Wiele osób ma pretensje, że odwzorowanie statku, w którego wypadku zginęło 1500 osób jest złe, niedobre, niesmaczne. Osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego. A jak Wy sądzicie?

Źrodło: gizmodo.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej