Reklama
aplikuj.pl

Poznajcie topowy elektryczny motocykl Top 2.0 od Delfast

Poznajcie topowy elektryczny motocykl Top 2.0 od Delfast
Poznajcie topowy elektryczny motocykl Top 2.0 od Delfast

Delfast ogłosił właśnie aktualizację swojego najszybszego elektrycznego motocykla, jakim może się obecnie pochwalić. Kiedyś po prostu Top, a teraz Top 2.0 ma taką samą prędkość maksymalną jak jego poprzednik, choć otrzymał znacznie mocniejszy silnik.

Czytaj też: Wyjątkowy Pontiac Vivant 77 z równie wyjątkowym silnikiem

Lata tworzenia i sugestie klientów dotyczące poprawy sprawiły, że Delfast musiało wreszcie ugiąć się i ulepszyć Top do wersji Top 2.0, stawiając po prostu na jeszcze większą moc. Oczywiście ta jest nadal elektrycznie ograniczana do maksymalnie 80 km/h, ale ta dodatkowa moc nie zostanie zmarnowana i przełoży się na szybsze rozpędzanie się.

Kluczem tych ulepszeń jest silnik w tylnej piaście o mocy 5000 W, który zapewnia o 3 kW lepsze przyśpieszenie, co oznacza, że Top 2.0 powinien być w stanie nadążyć za większością zwykłych samochodów w pojedynku na ćwierć mili. Silnik dostał też lepiej chłodzone i wytrzymalsze opakowanie, gwarantujące użytkownikom stopień ochrony IP54 na kurz i wilgoć. Firma Delfast przeprojektowała również sterownik, który powinien oferować użytkownikom płynniejszą i bezpieczniejszą jazdę w szerokim zakresie prędkości, co odbiło się na zmianach hamowania, które teraz w przypadku dwóch tarcz na przodzie jest porównywalne z systemem obecnym w motocyklach terenowych.

Na tym etapie nie ma wzmianki o spodziewanym zasięgu, chociaż wcześniejszy model oferował 280 km na jedno ładowanie akumulatora o pojemności 48 Ah. Warto też wspomnieć o wodoodpornym kolorowym wyświetlaczu, zintegrowanym module śledzenia GPS w technologii 3G oraz przednie i tylne oświetlenie.

Czytaj też: Murcielago R-SV GT1 może robić za ścieżkę dźwiękową każdego toru

Źródło: New Atlas