Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy ceny Galaxy A54 i Galaxy A34

Galaxy A54 i Galaxy A34 pojawiają się w przeciekach od wielu miesięcy, a ich premiery nadal nie ogłoszono oficjalnie. Po doniesieniach o ewentualnej dacie debiutu, dowiedzieliśmy się więcej o cenach nadchodzących urządzeń.

O dwóch nowych smartfonach Galaxy A słyszymy już od dawna, a plotki już niejednokrotnie wskazywały na ich rychłą premierę. Jak można się domyślić, wszystkie te doniesienia były błędne. Dlatego z rezerwą podchodzimy do tego, co niedawno ujawnił @OnLeaks, powołując się na „całkiem wiarygodne źródło”. Według leakera, Samsung zaprezentuje nowe modele już 15 marca, za niecały tydzień. Raczej nie spodziewamy się żadnej głośnej premiery, bo producent zapewne ograniczy się do wydania komunikatu prasowego i tyle.

Jeśli chodzi o specyfikację (i wygląd) nadchodzących urządzeń, tutaj przecieki miały wiele do powiedzenia. Oba urządzenia będą miały płaskie ekrany ze stosunkowo cienkimi ramkami, jednak odróżniać się będą od siebie umiejscowieniem aparatu do selfie. W Galaxy A34 znajdzie się on we wcięciu w kształcie kropli wody, natomiast w A54 – w okrągłym otworze.

Galaxy A34 ma być wyposażony w 6,5-calowy panel AMOLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. W przypadku Galaxy A54 będzie to 6,6-calowy ekran AMOLED z odświeżaniem 120 Hz i rozdzielczością FHD+. Za napędzanie tych modeli odpowiedzą odpowiednio układy Exynos 1280 i Exynos 1380. Galaxy A34 zasilany będzie akumulatorem 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 25 W, natomiast ogniwo w Galaxy A54 będzie tylko nieznacznie większe, bo ma mieć pojemność 5100 mAh. Z dodatkowych informacji przecieki ujawniły, że oba smartfony cechować się będą opornością na wodę i kurz zgodnie z normą IP67.

Ile będą kosztować Galaxy A54 i Galaxy A34?

O ile specyfikacja i ewentualna data premiery zostały już ujawnione, o tyle do tej pory niewiele mówiło się o cenach nadchodzących urządzeń. Teraz pojawił się jednak przeciek, wedle którego w Europie za Galaxy A54 trzeba będzie zapłacić 520 euro, natomiast za model A34 – 420 euro. Przekłada się to na ok. 2430 i 1960 zł.