WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Poznaliśmy ceny Mercedes-Benz klasy A 2019

Pomimo tego, że Mercedes-Benz zaprezentował swojego sedana A220 na rok 2019 wiele tygodni temu, to dopiero teraz dotarły do nas szczegóły odnośnie jego wyceny. 

Tym jednak razem wręcz nie możemy narzekać, ponieważ ceny kształtują się naprawdę przyzwoicie, jeśli popatrzymy na nie przez pryzmat nowości upakowanych do nowych modeli. Podstawowy wariant A220 z napędem na przednią oś ma być dostępny już za 32500$ (~122000 zł), podczas gdy ten z AWD, czyli napędem na cztery koła będzie droższy o 2000$ (~130000 zł).

Ceny wprawdzie nie są najniższe, ale po prostu racjonalne, zważywszy na to, co A220 ma całkiem sporo do zaoferowania. Chodzi tutaj głównie o obecny w podstawowym wyposażeniu system multimedialny, informacyjny i rozrywkowy MBUX, który po raz pierwszy trafi na rynek w m.in. Stanach Zjednoczonych. Będzie oferował kompatybilność m.in. z Apple CarPlay i Android Auto, a zwłaszcza pożądany powiew świeżości na rynku. Zwłaszcza w połączeniu z dotykowym 7-calowym ekranem na desce rozdzielczej.

Pod maską samochodów Mercedes-Benz klasy A 2019 znajdzie się 2-litrowy silnik o mocy 188 koni mechanicznych i zdolnym do wytworzenia prawie 300 Nm momentu obrotowego za pośrednictwem 7-biegowej manualnej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem. Całość uzupełnia masa systemów bezpieczeństwa, a nawet możliwość porzucenia kluczyków.

Czytaj też: McLaren 720S jednym z najszybszych samochodów na torze Nürburgring

Źródło: CNet