Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy datę premiery i wygląd Xiaomi Civi 2

Poznaliśmy datę premiery i wygląd Xiaomi Civi 2

Seria Xiaomi Civi powiększy się już wkrótce o kolejny model – Xiaomi Civi 2. Producent ujawnił na Weibo nie tylko datę jego premiery, ale również wygląd. Nadal jest pięknie!

Zeszłoroczna seria Civi (w skład której wchodzi też Civi 1S wprowadzony na rynek w kwietniu tego roku) charakteryzowała się przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem. Xiaomi stworzyło ją dla młodych osób i kobiet, czyniąc z tych smartfonów urządzenia zdecydowanie przykuwające wzrok. Pod kątem specyfikacji są to typowe średniopółkowe modele, którym trudno zarzucić jakieś większe braki, ale też ciężko mówić o jakichkolwiek rewolucyjnych rozwiązaniach.

Nie inaczej będzie w przypadku Xiaomi Civi 2

Opublikowane przez producenta plakaty pokazują nam smukłe urządzenie z białą obudową w lekkie, faliste prążki. W oczy rzuca się wyspa aparatów, nieco przypominająca tą z serii Xiaomi 12. Mamy tutaj potrójny aparat z jednostką główną 50 Mpix, obok której znajdzie się obiektyw ultraszerokokątny (prawdopodobnie 8 Mpix) i 2-megapikselowy czujnik. Jest też lampa błyskowa LED.

Xiaomi zdradziło, że smartfon zadebiutuje w Chinach 27 września, jednak firma nie ujawniła szczegółów specyfikacji Xiaomi Civi 2. Te ujawniły nam ostatnie przecieki, wedle których smartfon zostanie wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz Full HD AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz (taki sam jak u poprzedników). Napędzi go Snapdragon 7 Gen 1, a za zasilanie odpowie bateria o nieznanej pojemności obsługująca szybkie łądowanie z mocą 67 W.