Reklama

Poznaliśmy daty premiery nowych kart graficznych od AMD

Ryzen, ryzen, ryzen. Wszędzie mowa, w kontekście AMD, tylko o nowych procesorach. A nie zapominajmy, że na horyzoncie pojawiają się już karty graficzne z serii RX 500 i Vega. Właśnie poznaliśmy ich datę premiery.

Zgodnie ze źródłem, seria RX 500 ma mieć premierę 4 kwietnia. Mają to być odświeżone karty graficzne oparte na Polaris 10, czyli na RX 400. AMD w tym wypadku zaserwuje nam ponownie odgrzewane kotlety, które będą jedynie miały wyższe taktowania. RX 580 i RX 570 mają być o 10% wydajniejsze od ich aktualnych wersji. Kolejne grafiki będą miały swoją premierę 11 kwietnia. Będą to RX 560 i RX 550, które jak poprzednicy będą następcami RX 460 oraz RX 550 i także będą to stare wersje tylko z wyższymi zegarami. Sytuacja zmienia się w przypadku Vega. Grafiki mają mieć premierę na koniec maja/ początek czerwca. Mają to już być nowe i znacznie wydajniejsze konstrukcje. Informacji więcej na ich temat nie ma, ale skoro Nvidia prezentuje 1080 Ti i obniża ceny konstrukcji to znaczy, że AMD ma czym uderzyć w najwydajniejszy segment.

Wydaje się, że jak minie hype na Ryzeny to pojawi się na nowe karty graficzne. Wreszcie AMD zaczyna mocno działać w obu segmentach i zarówno Intel jak i Nvidia zaczynają obawiać się konkurencji.

Źródło: http://www.eteknix.com/