WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Poznaliśmy nowe informacje na temat 8 generacji procesorów od Intela

Całkiem niedawno na rynku pojawiła się 7 generacja procesorów Intela a już dowiadujemy się nowych informacji o 8 generacji. Nowe cpu mają być o 15% wydajniejsze od obecnych a także mają zostać wykonane w 14 nm.

Ostatnia rzecz jest zaskakująca, bowiem wcześniejsze przecieki wskazywały o 10 nm procesie technologicznym. Mowa była o procesorach Cannon Lake, o których wszyscy sądzili że będą one następcami aktualnej serii. Okazuje się, że będą one stworzone pod konstrukcje mobilne i rzeczywiście będą wykonane w 10 nm. Do tradycyjnych rozwiązań trafi seria Cannon Cofee, która będzie wykonana w 14 nm. Także Cannon Lake nie będzie nazywany 8 generacją ze względu na swój mobilny charakter. Kolejna wiadomośc dotyczyła wydajności- nowa generacja ma być o średnio 15% wydajniejsza niż obecna. Nie będzie zmian w architekturze więc zapewne uzyskane to zostanie poprzez zwiększenie bazowego zegara.

W tym wszystkim najciekawszy jest fakt, że Intel rzeczywiście mocno obawia się procesorów AMD Ryzen. Być może będą one tak dobre, że firma będzie musiała szybko odpowiedzieć nowymi konstrukcjami. Ale czy dobrą odpowiedzią będzie ciągłe zwiększanie częstotliwości?

Źródło: http://www.eteknix.com/