Reklama
aplikuj.pl

Pozycjonowanie e-commerce: jak FunkyMEDIA zwiększa sprzedaż online

Pozycjonowanie e-commerce

Pozycjonowanie stron to jeden z kluczowych elementów kampanii marketingowej. Jak zwiększyć sprzedaż online razem z FunkyMEDIA?

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych to szereg działań, które mają na celu zwiększenie widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Każda wyszukiwarka kieruje się konkretnym algorytmem, dlatego procedura pozycjonowania opiera się o konkretną – w polskich realiach najczęściej jest to Google. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy zoptymalizować takie elementy, jak:

  • treści znajdujące się na stronie,
  • grafika,
  • linki wewnętrzne i zewnętrzne,
  • kod strony.

Pozycjonowanie podzielić można na ogólne i lokalne. W pierwszym przypadku intencją przedsiębiorcy jest skierowanie strony w kierunku ogółu zainteresowanych, bez względu na miejsce, w którym się znajdują. Tymczasem w drugim przypadku strona ma trafić do odbiorcy w konkretnej lokalizacji, na przykład w mieście Łódź. W ten sposób najczęściej reklamują się firmy usługowe bądź sprzedające produkty z odbiorem własnym. Pozycjonowanie Łódź to doskonałe rozwiązanie dla kwiaciarni, sklepów z rękodziełem czy lokalnych butików.

Jak pozycjonować sklep internetowy?

Pozycjonowanie sklepu internetowego to niezwykle złożone zadanie, zwłaszcza mając na uwadze fakt, iż w niemal każdej branży panuje obecnie ogromna konkurencja. Jednym z najważniejszych elementów jest content, a więc treść. Składają się na nią opisy kategorii i produktów, landing page czy blog, który będzie podpięty do sklepu. Warto zauważyć, że największe i najprężniej rozwijające się sklepy dysponują bardzo rozbudowanymi stronami. Nie można też zapomnieć o grafice, linkowaniu czy o budowie technicznej strony, dzięki której staje się ona przyjaźniejsza dla użytkownika. Do podjęcia mamy więc wiele działań, przy czym pominięcie jakiegokolwiek może skutkować znacznie gorszymi efektami. Jak więc sprawić, aby sklep internetowy był widoczny, a sprzedaż online rosła? Najprostszym rozwiązaniem jest powierzenie opieki nad stroną agencji FunkyMEDIA. Zajmuje się ona w sposób kompleksowy pozycjonowaniem stron – od opracowania koncepcji aż po wdrożenie i kontrolowanie podejmowanych działań. Specjaliści korzystają z zaawansowanych systemów, które pozwalają na bieżąco sprawdzać efekty ich pracy. FunkyMEDIA pozycjonuje zarówno globalnie, jak i lokalnie, w zależności od potrzeb i preferencji konkretnej firmy.

Jak długo trwa pozycjonowanie sklepu internetowego?

E-commerce to obszerna kategoria, która stale się rozwija. Konkurencja w niemal każdej branży powoduje, że nowo powstałym firmom, a także tym, które do tej pory nie stawiały na efektywne pozycjonowanie, znacznie trudniej się przebić. Nie oznacza to jednak, że są skazane na porażkę. Wręcz przeciwnie – ostatecznie każdy sklep online kiedyś zaczynał swoją działalność, a dziś wiele może pochwalić się dużą sprzedażą i wysokimi pozycjami w wyszukiwarkach. Trzeba jednak mieć świadomość, że pozycjonowanie to proces, który trwa co najmniej kilka miesięcy. Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku samodzielnych działań mówimy nawet o kilkunastu miesiącach, dlatego różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Dlaczego? Ponieważ specjaliści z FunkyMEDIA wiedzą, jakie kroki wykonać, aby Twój sklep był widoczny. Nie zastanawiają się, a działają.

Jak zwiększyć sprzedaż online z FunkyMEDIA?

Agencja FunkyMEDIA to partner, dzięki któremu zwiększysz sprzedaż online. W jaki sposób? Bardzo prosto – strona, która jest widoczna, przyciąga więcej klientów. Ci natomiast są skłonni dokonać zakupu, jeśli tylko procedura składania zamówienia będzie intuicyjna i bezproblemowa. Nad tym również pracują specjaliści, którzy doskonale znają się na marketingu. Zanim jednak klient odwiedzi sklep, musi najpierw go znaleźć. Okazuje się, że te, które zajmują dalekie pozycje w wyszukiwarkach, mają nikłe szanse na pozyskanie nowych klientów. Dlatego pozycjonowanie jest tak istotne w kontekście zwiększenia sprzedaży, a tym samym wypracowania zamierzonego zysku. Razem z FunkyMEDIA można osiągnąć ten cel!

Materiał sponsorowany.