Reklama

W Pradze otwarto muzeum Apple

W stolicy Czech znajduje się nostalgiczna wystawa, na której znajdziemy produkty Apple wyprodukowane prawie 40 lat temu.

Amerykańska firma, założona m.in. przez Steve’a Jobsa na stałe wkradła się do popkultury. Miliony ludzi na całym świecie kojarzą symbol nadgryzionego jabłka, na każdym kroku możemy też spotkać posiadaczy iPhonów, iPodów czy iPadów. Kwestią czasu było powstanie muzeum poświęconego dokonaniom Apple i pomysłom, które doczekiwały się realizacji na przestrzeni lat, poczynając od 1976 roku.

qt8vA6w

Właśnie wtedy Wozniak, Jobs i Wayne założyli firmę, która obecnie zatrudnia około 100 000 pracowników. Praskie muzeum daje szansę zobaczyć, jak wyglądały nie tylko pierwsze projekty, ale także te najnowsze bądź nigdy nie wprowadzone do sprzedaży. Spora część wystawy jest poświęcona Jobsowi oraz przedsięwzięciom, w które był zaangażowany. Jeden z użytkowników Reddita podzielił się zdjęciami ze swojej wycieczki po galerii Apple. Znajdziecie je pod tym adresem.

Obecnie muzeum znajduje się w jednym budynku i zajmuje niecałe 800m2, jednak pojawiły się plany rozszerzenia go o kolejne pomieszczenia. Jednym z pomysłów jest otwarcie wegańskiej restauracji, serwującej ulubione dania nieżyjącego już Steve’a Jobsa.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]