Nokia 3310 osiągnęła już status legendy, głównie ze względu na swoją wysoką wytrzymałość. Internet wydaje się być w tej kwestii bezlitosny i stworzył już wiele niezwykle zabawnych memów związanych z nieśmiertelnością tego urządzenia. Czy jednak legenda jest w stanie sprostać prasie hydraulicznej?

Odpowiedź na to pytanie znaleźć możemy w filmiku autorstwa Hydraulic Press Channel, gdzie jak sama nazwa mówi, możemy spotkać sporo materiałów, w których to różne rzeczy czy też urządzenia spotykają się z niezwykłą siłą nacisku prasy hydraulicznej. Brzmi trochę jak starcie Dawida z Goliatem, gdzie role obydwu postaci można obsadzić swoimi typami wedle uznania.

Wiele osób w komentarzach pod filmikiem zaczęło snuć już teorie, że sam materiał jest fotomontażem. Mówi się też, że przedmiotem prasowanym jest podróbka legendarnej Nokii 3310. Niestety, prawda jest zgoła inna bo ciężko oczekiwać, żeby telefon wykonany z plastiku (czy w tym przypadku magicznej kości słoniowej, obsypanej diamentem) przetrwał nacisk kilkunastu ton.

Trzeba  jednakże pochwalić Finów za to, iż ich dzieło do kompletnego „wypłaszczenia”, potrzebowało dwóch prób, bo prasa nie załapała dobrze dolnej części telefonu. Jakby to powiedzieli Adam Savage i Jamie Hyneman – „Kolejny mit obalony!”.

[źródło: popularmechanics.com; zdjęcie: newonce.net]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej