WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Prawdopodobne ceny nowych procesorów AMD

Na rynku procesorów od dawna czuć brak poważnej konkurencji dla konstrukcji Intela. Wpływa to negatywnie na ceny i rozwój cpu, bowiem te pierwsze praktycznie się nie zmieniają a nowe generacje są tylko minimalnie wydajniejsze od poprzedników. Dlatego też wszyscy z ekscytacją czekają co w końcu zaprezentuje AMD. Oprócz samej wydajności ważna jest także cena, która może zmusić Intela do poważnych obniżek w swoich konstrukcjach.

amd-zen-pricing

Kolejne wycieki pozwalają na pewien wgląd w to, jak AMD chce zawojować rynek. Prawie wszystkie czipy Zen będą kosztowały powyżej 200$ co wielkim zaskoczeniem nie jest. Natomiast najwydajniejsza konstrukcja, SR7 z 8 rdzeniami i 16 wątkami, ma kosztować 499$. Podobno, ale niżej taktowana wersja, ma zostać wyceniona na 350$. Oznacza to, że procesory będą kosztować nawet 1/3 tego co odpowiedniki Intela. Co więcej wszystkie konstrukcje mają być bardzo podatne na overclocking co może totalnie namieszać na rynku. Warto też zwrócić uwagę na SR3, który ma mieć 4 rdzenie i 8 wątków czyli więcej niż i3 7350K a ma kosztować podobne pieniądze!

Jeśli te ceny okażą się prawdziwe a wydajność będzie zgodna z oczekiwaniami to czeka nas mocne trzęsienie ziemi na tym rynku. Intel będzie musiał konkretnie odpowiedziećobniżkami cen a my, konsumenci, tylko na tym zyskamy.

Źródło: http://www.eteknix.com/