Reklama
aplikuj.pl

Nowy przeciek ujawnia więcej specyfikacji iQOO 10 Pro.

iQOO 10 Pro

Już 19 lipca na chiński rynek wkroczy seria iQOO 10, przynosząc dwa nowe modele z czego jeden wyposażony będzie w układ Snapdragon 8+ Gen 1. Jednak to nie wykorzystany chipset wyróżni iQOO 10 Pro. Jego najbardziej charakterystyczną cechą będzie bowiem ładowanie, jakiego w żadnym smartfonie do tej pory nie było.

Wyciekły kluczowe specyfikacje iQOO 10 Pro [Aktualizacja]

Choć technologia ładowania będzie tym, co najbardziej przykuje wzrok podczas nadchodzącej premiery tego smartfona, to warto przyjrzeć się bliżej pozostałej specyfikacji. Tą udostępnił w sieci leakster Yogesh Brar, dzięki czemu możemy przyjrzeć się bliżej temu modelowi.

Czytaj też: realme GT 2 Master Explorer zaprezentowany. Napędza go najnowszy układ firmy Qualcomm

Obecność Snapdragona 8+ Gen 1 na pokładzie znana jest nam już od dawna, a nowe doniesienia tylko to potwierdzając. Dodają jednak, że na pokładzie znajdzie się też układ V1+ (można go znaleźć w serii vivo X80), który ma za zadanie zwiększyć wydajność obrazowania.

Czytaj też: Technologia 180W Thunder Charge od Infinix. 50% baterii naładowane w ekspresowym tempie

iQOO 10 Pro będzie ponadto wyposażony w ekran E5 AMOLED z odświeżaniem 120 Hz. Jeo przekątna jest jednak nieznana. Mówi się również, że czujnik do selfie ma mieć 16-megapikseli rozdzielczości, a z tyłu znajdzie się czujnik główny GN5 50 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny również 50 Mpix i 16-megapikselowy teleobiektyw. Yogesh Brar potwierdza też wcześniejsze doniesienia o ładowaniu z mocą 200 W uściślając, że ogniwo będzie miało pojemność 4500 mAh, co oznacza, że do pełna naładujemy ją w mniej niż 10 minut.

__________________________

Jeśli chodzi o większość specyfikacji smartfonów, każdy kolejny flagowiec (bo to w nich wprowadzane są najnowsze technologie) przynosi raczej stopniową ewolucję, bez jakichś większych rewolucji. Wyjątkiem jest jednak kwestia prędkości ładowania, bo tutaj już od dłuższego czasu trwa istny wyścig pomiędzy producentami. Na razie na rynku mamy modele z ładowaniem 150 W i jest to obecnie najszybsza technologia, jaką znajdziemy w smartfonach. Jeśli chodzi o technologię – tutaj dzieje się o wiele więcej, jednak to nadal tylko opcje, które do normalnego użytkownika trafią w przyszłości.

iQOO 10 Pro dostanie najszybsze na świecie ładowanie?

O ile Xiaomi, realme czy Oppo mają na swoim koncie prezentację rewolucyjnych technologii, o tyle cały czas czekamy na pojawienie się ich na rynku. IQOO jednak, zamiast dawać nam pokaz samego ładowania, po prostu zaprezentuje smartfon, a przynajmniej wszystko na to wskazuje, bo już od dłuższego czasu mówi się, że iQOO 10 Pro będzie wyposażony w ładowanie z mocą 200 W.

Z racji, że premiera nowej serii urządzeń producenta zbliża się wielkimi krokami, do sieci zaczęły trafiać materiały promocyjne. Ten najnowszy zdradza nam nie tylko datę premiery i wygląd modelu podstawowego i Pro, ale również potwierdza ładowanie 200 W dla iQOO 10 Pro i 120 W dla iQOO 10. Materiał wideo ukazał się na Weibo i jeśli go obejrzycie, w prawym dolnym rogu możecie zobaczyć stosowną informację. Wydaje się więc pewne, że wraz z debiutem, seria iQOO 10 pozostawi konkurencję daleko w tyle, przynosząc nam pierwszy na świecie smartfon z tak ekstremalnie szybkim ładowaniem.