Premiera Angry Birds AR to kolejna próba powrotu marki na szczyt. O czym będzie nowa produkcja studia Rovio?

Marka Angry Birds to cień dawnego siebie. Gracze znudzili się już Wściekłymi Ptakami i teraz już chyba tylko eksperymenty mogą uratować markę. Rovio się nie poddaje i po raz kolejny proponuje nową produkcję, która może pozwolić firmie znów rozkochać do siebie graczy.

Czytaj też: Call of Duty: Mobile wkrótce zagości na naszych smartfonach – zwiastun wygląda imponująco

Angry Birds zadebiutowało w 2009 roku na systemie iOS, który w tamtym czasie znany był jeszcze jako iPhone OS. Autorzy raczej nie spodziewali się takiego sukcesu. Gra w końcu jedyne co robiła to wprowadzała ładną oprawę graficzną do mechaniki gier, które mogliśmy już ogrywać we Flashu. Możliwe, że to właśnie to w połączeniu z wciąż wtedy zachwycającym ekranem dotykowym sprawiło, że gra „zaskoczyła” i pozwoliła zarobić miliony.

Marka z czasem tylko rosła i rosła. Angry Birds zostały przeportowane na Androida a potem trafiło na kolejne systemy i platformy. W grę zagramy teraz nawet na:

  • Nintendo 3DS
  • PlayStation Portable
  • PlayStation 3
  • PlayStation 4
  • Maemo
  • Palm WebOS
  • Symbian
  • Windows
  • OS X
  • Google Chrome

Lista pewnie jest jeszcze dłuższa. Powinniśmy pamiętać jeszcze o pierwszych smart-telewizorach, które posiadały jakieś przedziwne systemy i… też można było na nich zagrać w Angry Birds.

Rovio przez lata wydało mnóstwo tematycznych odsłon Angry Birds. Mieliśmy zatem takie z Gwiezdnymi Wojnami czy oparte o zapomnianą już animację Rio. Była też część skupiona tylko na zielonych świnkach. Do tego wszystkiego otrzymaliśmy nawet wyścigi Angry Birds Go! Zabawa z mechaniką serii trwa już kilka lat. Po tylu latach zdawało się jednak, że marka nie będzie już w stanie czymkolwiek do siebie zachęcić.

Autorzy jednak znów zaskoczyli. W ostatnim czasie otrzymaliśmy Angry Birds VR: Isle of Pigs, które umożliwiło nam przeniesienie się do świata Wściekłych Ptaków. W tytule tym łapiemy za wirtualną procę i w pełnym trójwymiarze zaliczamy kolejne poziomy.

Rovio idzie jednak za ciosem i przygotowuje już kolejną grę. Angry Birds AR: Isle of Pigs to port gry z wirtualnej rzeczywistości. Tym razem do zabawy będzie nam potrzebny smartfon, który obsłuży rozszerzoną rzeczywistość.

Angry Birds AR: Isle of Pigs na ten moment zmierza tylko na iOS. Premiera nastąpi 11 kwietnia 2019 roku. Jest jednak duża szansa na to, że gra trafi również na Androida.

Czytaj też: Lepsza grafika w Shadow of the Tomb Raider – ray tracing i DLSS w końcu w grze

Źródło: engadget.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!