WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Premiera Angry Birds AR przywróci Wściekłe Ptaki na szczyt?

Premiera Angry Birds AR przywróci Wściekłe Ptaki na szczyt?

Premiera Angry Birds AR to kolejna próba powrotu marki na szczyt. O czym będzie nowa produkcja studia Rovio?

Marka Angry Birds to cień dawnego siebie. Gracze znudzili się już Wściekłymi Ptakami i teraz już chyba tylko eksperymenty mogą uratować markę. Rovio się nie poddaje i po raz kolejny proponuje nową produkcję, która może pozwolić firmie znów rozkochać do siebie graczy.

Czytaj też: Call of Duty: Mobile wkrótce zagości na naszych smartfonach – zwiastun wygląda imponująco

Angry Birds zadebiutowało w 2009 roku na systemie iOS, który w tamtym czasie znany był jeszcze jako iPhone OS. Autorzy raczej nie spodziewali się takiego sukcesu. Gra w końcu jedyne co robiła to wprowadzała ładną oprawę graficzną do mechaniki gier, które mogliśmy już ogrywać we Flashu. Możliwe, że to właśnie to w połączeniu z wciąż wtedy zachwycającym ekranem dotykowym sprawiło, że gra „zaskoczyła” i pozwoliła zarobić miliony.

Marka z czasem tylko rosła i rosła. Angry Birds zostały przeportowane na Androida a potem trafiło na kolejne systemy i platformy. W grę zagramy teraz nawet na:

  • Nintendo 3DS
  • PlayStation Portable
  • PlayStation 3
  • PlayStation 4
  • Maemo
  • Palm WebOS
  • Symbian
  • Windows
  • OS X
  • Google Chrome

Lista pewnie jest jeszcze dłuższa. Powinniśmy pamiętać jeszcze o pierwszych smart-telewizorach, które posiadały jakieś przedziwne systemy i… też można było na nich zagrać w Angry Birds.

Rovio przez lata wydało mnóstwo tematycznych odsłon Angry Birds. Mieliśmy zatem takie z Gwiezdnymi Wojnami czy oparte o zapomnianą już animację Rio. Była też część skupiona tylko na zielonych świnkach. Do tego wszystkiego otrzymaliśmy nawet wyścigi Angry Birds Go! Zabawa z mechaniką serii trwa już kilka lat. Po tylu latach zdawało się jednak, że marka nie będzie już w stanie czymkolwiek do siebie zachęcić.

Autorzy jednak znów zaskoczyli. W ostatnim czasie otrzymaliśmy Angry Birds VR: Isle of Pigs, które umożliwiło nam przeniesienie się do świata Wściekłych Ptaków. W tytule tym łapiemy za wirtualną procę i w pełnym trójwymiarze zaliczamy kolejne poziomy.

Rovio idzie jednak za ciosem i przygotowuje już kolejną grę. Angry Birds AR: Isle of Pigs to port gry z wirtualnej rzeczywistości. Tym razem do zabawy będzie nam potrzebny smartfon, który obsłuży rozszerzoną rzeczywistość.

Angry Birds AR: Isle of Pigs na ten moment zmierza tylko na iOS. Premiera nastąpi 11 kwietnia 2019 roku. Jest jednak duża szansa na to, że gra trafi również na Androida.

Czytaj też: Lepsza grafika w Shadow of the Tomb Raider – ray tracing i DLSS w końcu w grze

Źródło: engadget.com