WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Premiera dwóch technologii w najnowszych sterownikach AMD

Wczoraj AMD oficjalnie i ostatecznie ogłosiło premierę zarówno procesorów Ryzen 3000, jak i kart graficznych Radeon RX 5700 “Navi”. Tym razem sprawa dotyczy tych drugich, a dokładnie rzecz ujmując sterowników, które ze sobą przyniosły. W nich bowiem AMD udostępniło po raz pierwszy swoje dwie nowe technologie. 

Czytaj też: Seria Radeon RX 5700 bez wsparcia CrossFire

Oczywiście zgranie tego z premierą kart nowej generacji nie jest przypadkowe, ponieważ to tylko one są w stanie obsłużyć dwie nowości. Innymi słowy, jeśli nie macie Radeona RX 5700 XT lub Radeona RX 5700, to z nich nie skorzystacie, a szkoda. W grę wchodzą przecież dwie technologię stricte polepszające wrażenia z grania, a dokładnie mówiąc IS (Radeon Image Sharpening) i RIL (Radeon Anti-Lag).

Ta druga jest najprostszą, ponieważ zmniejsza opóźnienie reakcji komputera na nasz ruch (myszą) o następujące wartości w milisekundach:

RIS jest z kolei zorientowany pod poprawę generowanego obrazu, a dokładnie jego ostrość, która ma znikomy wpływ na płynność rozgrywki. Tak przynajmniej twierdzi AMD:

Czytaj też: AMD Radeon RX 5700 XT i Radeon RX 5700 już oficjalnie

Źródło: AMD