Premiera Final Fantasy VII Remake nie nastąpi w 2020 roku. To samo dotyczy tajemniczej gry z Avengersami.

Square Enic opublikowało nowe wyniki finansowe. To, co jednak od razu zwraca w nich uwagę to spora zmiana jeśli chodzi o dochody w 2020 roku. Inwestorzy, którzy liczyli na zarobek w przyszłym roku na pewno już zauważyli, że muszą odłożyć swoje plany na później, bo Square ma inny plan. Czy nowe dane pokazują nam kiedy premierę będzie miało Final Fantasy VII Remake oraz gra z Avengersami?

Czytaj też: Rainbow Six Siege zarabia ogromne pieniądze

Square Enix podzieliło się rok temu takim oto wykresem.

Według niego, w 2020 roku miał nastąpić bardzo duży przychód. Wzrost jest ogromny i możliwy dla firmy do wykonania raczej tylko poprzez wydanie zapowiedzianej dawno temu gry z Avengers oraz Final Fantasy VII Remake. Nowy wykres z tego roku jest już jednak inny.

Square spodziewa się teraz w 2020 roku nawet drobnego spadku! Gdy spojrzymy jednak na rok 2021 – mamy identyczny wzrost jaki był spodziewany rok temu dla 2020. Oznacza to, że dokładnie ta rzecz, która miała pojawić się w 2020, pojawi się dopiero w 2021 roku. No cóż, lepiej wydać dopracowane gry, które naprawdę będą cieszyć graczy. Ostatnie produkcje Square, takie jak Shadow of the Tomb Raider czy Just Cause 4 miały spore problemy sprzedażowe.

Co jeszcze może szykować Square Enix, dowiemy sie podczas nadchodzącego E3. Firma powinna wtedy podać nowe informacje Babylon Fall od Platinum Games czy nowej strzelance of People Can Fly. Wydawca na pewno będzie teraz bardzo ostrożny, aby nie powtórzyć wpadki z ostatnimi grami i nie pogrążyć sobie produkcji nadchodzących (potencjalnie) hitów.

Czytaj też: Days Gone na topie – sprzedaż gier wskazuje na to, że Sony ma megahit

Źródło: wccftech.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej