Reklama
aplikuj.pl

Premiera HTC Desire 22 Pro. Ten smartfon stworzono z myślą o metaverse

Premiera HTC Desire 22 Pro. To smartfon stworzony z myślą o metaverse

Choć ostatnimi czasy nowe modele HTC rzadko pojawiają się na sklepowych półkach, firma nie ma zamiary z nich rezygnować, czego przykładem jest Desire 22 Pro.

HTC Desire 22 Pro nie będzie smartfonem dla wszystkich i producent nawet tego nie ukrywa

Tak jak w przypadku poprzednika,Desire 22 Pro jest smartfonem stworzonym z myślą o metaverse (dzięki kompatybilności z Viverse). Jest kompatybilny z zestawami słuchawkowymi TC Vive Flow VR, by razem z nimi zapewniać umożliwiające doświadczanie wirtualnej rzeczywistości, na której metaverse się opiera. Choć zestaw słuchawkowy kompatybilny jest z każdym smartfonem na Androidzie 12, to jednak dopiero po połączeniu go z Desire 22 Pro można uzyskać dostęp do wszystkich funkcji, takich jak portfel cyfrowy pomagający zarządzać kryptowalutami czy bezpłatny NFT.

Jeśli chodzi o specyfikację, to mamy tutaj 6,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD+, z częstotliwością odświeżania 120 Hz i okrągłym otworem na 32-megapikselowy aparat do selfie do selfie. Z tyłu HTC umieściło aparat główny 64 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny 13 Mpix i 5-megapikselowy moduł głębi ostrości.

Smartfon napędza układ Qualcomm Snapdragon 695, sparowany z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Bateria o pojemności 4520 mAh obsługuje ładowanie przewodowe 18W i bezprzewodowe 15 W. Nie zabrakło odporności na kurz i wodę zgodnie z normą IP67, a także bocznego skanera linii papilarnych.

W Europie HTC Desire 22 Pro kosztować będzie 459 euro, czyli przy aktualnym kursie ok. 2150 zł.