Premiera elektrycznego Jeep Magneto Concept. Podwaliny pod Jeepa BEV podłożone

Premiera elektrycznego Jeep Magneto Concept, podwaliny pod Jeepa BEV podłożone, Jeep Magneto Concept, Magneto Concept,

Przed startem corocznej imprezy Easter Jeep Safari firma postanowiła ujawnić to, co na nią przygotowała, co tyczy się również elektrycznego Jeep Magneto Concept.

Premiera Jeep Magneto Concept

Najważniejszym modelem, który doczekał się ujawnienia, jest Jeep Magneto Concept, który najpewniej w przyszłości da podstawy pod stworzenie elektrycznego Wranglera. Koncepcyjny model Magneto to samochód elektryczny przystosowany do jazdy terenowej z dwucalowym podnośnikiem, 35-calowymi oponami terenowymi i możliwością brodzenia w wodzie do 76 cm. Co ciekawe, model ma nawet sześciobiegową skrzynię manualną.

Czytaj też: Zwiastun Jeep Grand Wagoneer zapowiada datę premiery

Bazując na dwudrzwiowym Wrangler Rubicon 2020, Jeep zamienił standardowy 3,6-litrowy silnik V6 na niestandardowy silnik elektryczny, który pracuje z prędkością do 6000 obr./min. Wydajność jednostki napędowej pozostała na podobnym poziomie, sięgając 290 koniom mechanicznym mocy i 370 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu koncepcyjny samochód ponoć rozpędza się do setki w 6,8 sekundy.

Czytaj też: Elektryczny Jeep Wrangler Magneto na zwiastunie

Pojedynczy silnik elektryczny Jeepa Magneto jest zasilany czterema akumulatorami litowo-jonowymi o łącznej pojemności 70 kWh. Jeden akumulator znajduje się pod maską, dwa znajdują się po obu stronach dawnej obudowy zbiornika paliwa, a drugi trafił w miejsce tylnego schowka. Reszta informacji nie została ujawniona, ale wiemy, że ten model jest daleki od wydania produkcyjnego.