Reklama
aplikuj.pl

Premiera Jeep Wrangler 4xe, czyli w teren z podwójną elektryczną mocą

Jeep rozpoczął dążenia do elektryfikacji całej swojej oferty samochodów, co kontynuuje modelem Wrangler 4xe 2021, który dołącza do modeli Renegade oraz Compass w myśl elektrycznej potęgi.

Jeep w modelu Wrangler 4xe połączył ze sobą 2,0-litrowy silnik FCA z turbodoładowaniem razem z dwoma silnikami elektrycznymi i 400-woltowym, 17-kilowatogodzinowym akumulatorem litowo-jonowym, który znajduje się pod drugim rzędem siedzeń. Tego typu hybrydowy typu plug-in generuje łącznie 375 koni mechanicznych i 637 Nm momentu obrotowego.

Układ napędowy oferuje trzy tryby jazdy: hybrydowy, elektryczny z zasięgiem 40 km i eSave, z czego te dwa pierwsze zapewne nie wymagają wyjaśnień. ESave, to z kolei zabawa w gromadzenie energii do późniejszego wykorzystania, co wspomaga hamowanie regeneracyjne na wszystkich czterech kołach z możliwością kontroli jego natężenia.

Kiedy 2021 Wrangler 4xe pojawi się u dealerów na początku 2021 roku będzie dostępny w trzech wersjach: 4xe, Sahara 4xe i Rubicon 4xe. Względem zwyczajnych, czysto-spalinowych wersji, Wrangler 4xe nie różni się pod kątem możliwości, co Jeep akcentuje stricte terenowym wyposażeniem.

Czytaj też: Ten elektryczny Mustang jest tak mocny, że trudno mu utrzymać koła na drodze

Jeep nie opublikował żadnych informacji o cenach Wranglera 4xe 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News