Reklama

Premiera Nintendo Switch Pro opóźniona, ale są dobre wieści na temat DLSS

nintendo switch pro

Premiera Nintendo Switch Pro prawdopodobnie nie odbędzie się w terminie, o którym się plotkuje. To jednak nie wszystko czego znów dowiedzieliśmy się o tym sprzęcie.

Oficjalnie o Nintendo Switch Pro nie wiemy nic. Nieoficjalnie… wiemy, że konsola zaoferuje o 0,5 cala większy ekran OLED, a do tego jakość 4K po włożeniu do docka. Mówi się też o technologii DLSS oraz premierze w tym roku. Tylko, że z tym ostatnim to już raczej nieaktualne.

Premiera Nintendo Switch Pro

Nowe wieści od informatorów wskazują na to, że konsola zostanie zapowiedziana w okresie od marca 2021 do marca 2022. Sprzęt miał jednak trzymać się daty 2021 i zostać też wtedy wydany. Teraz jednak mówi się, że konsola rzeczywiście zostanie ogłoszona w 2021 roku, ale za to samo urządzenie kupimy dopiero w 2022 roku.

Pojawił się też temat DLSS. Niektórzy twierdzili, że DLSS, czyli SI uczące się gier, aby w znaczący sposób poprawiać ich jakość (w dużym uproszczeniu), ma znajdować się w docku. Oznaczałoby to, że Switch Pro w trybie przenośnym nie oferowałby skoku jakości oprawy. Informator podaje jednak, że wszystko co potrzebne do DLSS będzie w samym Switchu Pro, wiec nawet w formie przenośnej skorzystamy z benefitów, które oferuje.