Reklama
aplikuj.pl

Premiera powerbanków Hama PD 10 i 20

Producent wprowadził do sprzedaży power pack PD 10 o pojemności 10000 mAh i PD 20 o pojemności 20000 mAh. Oba dysponują technologiami Power Delivery i Qualcomm Quick Charge 3.0, dwoma portami USB-C i USB-A oraz ekranem LED, wskazującym stan naładowania urządzenia.

Marka Hama dostosowuje się do szybkiego postępu w dziedzinie mobilnych rozwiązań energetycznych, dopasowanych do dzisiejszych wymagań konsumentów. Nie zapomina też o estetyce i zgrabnej formie elektroniki użytkowej, co dobrze widać na przykładzie najnowszych power packów.

Model PD 10 (10000 mAh pojemności litowo-polimerowego akumulatora) ma następujące wymiary: szerokość 7 cm, wysokość 1,6 cm, głębokość 1,8 cm przy wadze 215 g. Z kolei wymiary wersji PD 20 (pojemność wynosi tu 20000 mAh) wyglądają tak: szerokość 7,45 cm, wysokość 15,05 cm, głębokość 2,25 cm i 375 g wagi. Stylistycznie stawiają na minimalizm, czarny elegancki kolor ze wzorem w delikatną siateczkę po jednej stronie.

Każdy z nowych banków energii ma wbudowane dwa obustronne gniazda USB-C i starszego rodzaju USB-A. Oznacza to możliwość zasilania energią nawet trzech urządzeń jednocześnie.

Co istotne, obsługują zaawansowane technologie Power Delivery (PD) i Qualcomm Quick Charge 3.0 (QC 3.0). Power Delivery umożliwia naładowanie sprzętu nawet do pięciokrotnie szybciej. Zasada działania polega na tym, że inteligentny zestaw chipów automatycznie rozpoznaje ładowane urządzenie i dobiera odpowiednie napięcie prądu, gwarantuje też wyjątkowe szybkie zasilanie energią. Natomiast Qualcomm Quick Charge 3.0 to nawet czterokrotnie szybsze ładowanie (Ultra Fast Charge) w porównaniu do konwencjonalnych sposobów.

Jedno naładowanie wystarcza, aby korzystać z przeciętnego smartfona przez dodatkowe 85 godzin. Sam bank energii jest w pełni naładowany w 6,5 godziny. Nie mogło tu też zabraknąć numerycznego wyświetlacza LED, wskazującego procentowy poziom naładowania power packa.

Obydwa powerbanki dzięki certyfikowanym ogniwom oferują też oczywiście ochronę przed przeładowaniem, przegrzaniem i zwarciem podłączonego smartfona, tabletu, słuchawek mobilnych, kontrolera do gier lub jakiegokolwiek innego urządzenia.

Kabel USB-C rzecz jasna znajduje się w zestawie. Podkreślmy, że obie te nowości są oferowane w pełni wolnym od plastiku opakowaniu, podkreślając zaangażowanie producenta w zrównoważony rozwój. Materiały papierowego opakowaniowe posiadają certyfikat Forest Stewardship Council (FSC) i pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, co uwypukla walory ekologiczne.

Katalogowa cena power packa Hama PD 10 wynosi 99,90 zł, zaś modelu Hama PD 20 to 134,90 zł.

Wszystkie niezbędne dane są ujęte na oficjalnej stronie firmy: https://hamamobile.pl.

Informacja prasowa.